На Марсовому полі російський художник висловив своє ставлення до чекістів та катів

На Марсовому полі в Петербурзі 14 січня з’явився новий арт-об’єкт – гігантська фекалія, споруджена зі снігу.

П’ятиметрова скульптура пофарбована в коричневий колір, її оточує жовта калюжа. За словами автора, московського художника Івана Волкова на ліплення пішло приблизно чотири години, він використовував харчові барвники.

Після закінчення цієї роботи Волков сів у потяг, щоб повернутися до Москви. Не доїхав – поліція зняла його з потяга і порушила кримінальну справу за статтею про наругу над тілами померлих та місцями їхнього поховання. Щоправда згодом Волкова відпустили під особисте зобов’язання. Йому загрожує до п’яти років позбавлення волі.сський художник

На думку пітерських художнів, Іван встановив цей об’єкт зі снігу, щоб висловити своє ставлення до того, що відбувається у так званій “другій столиці” Росії. Це просто інтерпретація.

Однак російська влада, яку очолює чекіст Путін, вважає, що художник таким чином поглумився над пам’яттю видатних біьшовиків, зокрема чекістів. На Марсовому полі поховані в тому числі голова петроградської ЧК Мойсей Урицький, учасник Жовтневого перевороту, комісар Мойсей Володарський,  так звані “специ” з розкуркулювання.

З Вікіпедії. Урицького, начальника Петроградської ЧК періоду правління Леніна, звинувачують у початку масових репресій відносно супротивників більшовицької влади, а також в особистій жорстокості. За деякими оцінками, кількість жертв, убитих за його наказом, становила не менше 5 тисяч осіб.

Володарський (справжнє ім’я — Мойсей Гольдштейн) – учасник Жовтневого перевороту.  Керував репресіями щодо опозиційної преси. У середині червня 1918 він став також основним організатором підтасування результатів виборів у Петроградській раді, а також творцем і редактором одного з головних органів друку цієї ради – ” Червоної Газети “. У 1918 році — комісар друку, пропаганди та агітації.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *