На “Марші народного звинувачення” у Білорусі затримали майже дві сотні людей (+відео)

Під час недільного «Маршу народного звинувачення» у Білорусі силовики затримали 179 людей. Протести традиційно відбувались у місцевому форматі, а учасники маршу збирались у власних подвір’ях.

Про це пише Tut.by та «Радыё Свабода».

У Мінську та інших великих містах люди збирались у власних подвір’ях та колонами прямували до точок збору, визначених у кожному районі. Таким чином у містах формувались десятки «місцевих маршів», на найбільших з них збирались сотні та тисячі людей.

Силовики традиційно розганяли протестувальників, а затриманих лупцювали. В центр та мікрорайони столиці Білорусі звозили спецтехніку та водомети, однак їх не застосовували. Також, як пише «Радыё Свабода», вперше за довгий час у неділю не закривались станції метро та не було перебоїв в інтернет-зв’язку.

Силовики хаотично хапали людей на вулиці та вантажили у автозаки. У місті Смолевичи вчителька місцевої гімназії повідомила про затримання школярів 11-го класу, які повертались з репетиції випускного вальсу. Учнів привезли до місцевого відділку поліції, після чого відпустили.

Силовики майже затримали і відомого білоруського виконавця Макса Коржа, однак після перевірки телефона його відпустили. Всього ж, за даними правозахисного центру «Вясна», на недільних протестах 13 грудня у Білорусі затримали 179 людей. Список затриманих правозахисники опублікували на своєму сайті, наразі він досі доповнюється.

Окрім Мінська протестні марші також відбувались у Могилеві, Гродно, Смолевичах, Жлобині, та ще у низці районних міст та селищах.

Вже 127 днів у країні відбуваються масові протести через оголошені результати президентських виборів. За даними ЦВК, перемогу з великим відривом здобув Олександр Лукашенко. Однак протестувальники не визнають цих результатів та вимагають визнати опозиціонерку Світлану Тіхановську легітимною президенткою Білорусі.

Попри масові мітинги та акції по всій країні, 23 вересня Лукашенко «по-тихому» провів інавгурацію та фактично зайняв пост президента. Низка країн Євросоюзу, а також Велика Британія, США, Канада не визнали легітимність Лукашенка, ввели санкції проти білоруської влади та закликали до нових виборів.

Україна також не визнала легітимності Лукашенка та на державному рівні припинила всі контакти з Білоруссю через політичну кризу в країні. Міністерство закордонних справ України також заявило, що офіційно не називатиме Лукашенка президентом Білорусі.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *