На курган Костюшка у Кракові повернули український прапор

На національному меморіалі у Кракові – кургані Костюшка – знову урочисто підняли український прапор, який напередодні самовільно зняв разом з групою осіб польський депутат-українофоб Гжегож Браун.

У церемонії підняття прапора у середу взяли участь воєвода Малопольського воєводства, генконсул України у Кракові і голова Комітету кургану Костюшка, повідомляє Укрінформ з посиланням на адміністрацію воєводства.

З нагоди урочистості підняття синьо-жовтого прапора воєвода Малопольського воєводства Ян Кленчар нагадав, що український прапор на кургані Костюшка замайорів на знак солідарності поляків з українцями у світлі російської агресії.

“Солідарність між народами важлива, і ми повинні про це дбати. Знищення її символів нікому не потрібне. Тому ми тут разом і знову вивісимо на цьому місці український прапор”, – підкреслив Кленчар.

Голова комітету, який опікується курганом Костюшка, Пьотр Добош підкреслив, що раніше цей орган прийняв рішення про підняття у цьому місці українського прапора на знак солідарності з Україною. Він підкреслив, що згідно з висловлюванням “За нашу і вашу свободу” сьогодні Україна бореться не лише за існування своєї держави, а і за свободу польського народу.

Своєю чергою генконсул України у Кракові В’ячеслав Войнаровський висловив вдячність польській стороні, що український прапор знову замайорів в цьому місці поряд з польським.

“Я переконаний, що обидва прапори є символом солідарності наших народів і нікому не вдасться зіпсувати наші відносини. З щирого серця дякую вам за рішучість, підтримку та солідарність з українським народом”, – підкреслив Войнаровський.

Нагадаємо: напередодні скандальний депутат польського Сейму від націоналістичної “Конфедерації” у Польщі Гжегож Браун без дозволу місцевої влади разом з іншими людьми зняв український прапор з кургану Костюшка у Кракові.

На дії польського депутата щодо “крадіжки прапора і пошкодження майна” до поліції поскаржилася адміністрація Малопольського воєводства. Станом на сьогодні поліція у Кракові встановлює коло осіб, причетних до зняття українського прапора з кургану Костюшка. Правоохоронці збирають матеріали у цій справі і планують їх передати до прокуратури.

Браун є відомим у Польщі українофобом з проросійськими поглядами. У грудні минулого року він потрапив у скандал, коли у фойє Сейму після урочистого запалення свічок на ханукальній менорі загасив свічки вогнегасником.

Він також був єдиним депутатом Сейму, який напередодні російського вторгнення проголосував проти ухвалення резолюції на підтримку України.

Фото: malopolska.uw.gov.pl

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *