Міжнародний суд ООН почав слухання за позовом України проти РФ

Міжнародний суд ООН у Гаазі сьогодні почав слухання за позовом України проти Росії. Слухання триватимуть з 6 по 9 березня і почнуться з заслуховування української сторони. У вівторок слово нададуть російській стороні, середа відведена для України, а четвер – для Росії.

Слухання відбудуться у відкритому режимі в Палаці миру, який спеціально збудований для арбітражного суду на пожертви американського магната Ендрю Карнегі, і був відкритий 28 серпня 1913 року.

Міжнародний суд, який є головним судовим органом ООН, проведе публічні слухання у справі про застосування Міжнародної конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму і Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації у скарзі України проти Росії. Він буде розглядати прохання України ввести тимчасові заходи.

У позові Україна стверджує, що РФ порушує Конвенцію про боротьбу з фінансуванням тероризму, надаючи зброю та інші види допомоги незаконним збройним формуванням, які здійснили низку актів тероризму на території України. До найбільш трагічних терористичних атак Київ зараховує знищення літака “Малайзійських авіаліній” рейсу MH17, обстріли житлових кварталів Маріуполя і Краматорська, знищення цивільного пасажирського автобуса неподалік Волновахи.

Крім того, Україна стверджує, що РФ порушує Конвенцію про ліквідацію всіх форм расової дискримінації, приймаючи участь у кампанії проти громад неросіян, які мешкають на території окупованого Кримського півострова, зокрема громад етнічних українців і кримських татар. Київ вважає, що, починаючи з незаконного “референдуму”, російська окупаційна влада проводить політику культурного знищення цих громад.

Україна також звернулася до Міжнародного суду ООН з проханням запровадити тимчасові заходи, спрямовані на попередження порушення прав людини з боку РФ упродовж розгляду справи Судом.

Пряму трансляцію слухань можна подивитися тут

Фото Deutsche Welle

Like

Рост

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *