Метеорит, який торік впав у Німеччині, виявився “зародком” планети
Вчені з Вестфальського університету імені Вільгельма ІІ в Мюнстері заявили про те, що метеорит, який впав у вересні 2019 року в Німеччині, був частиною планетезималі, тобто, “зародка” планети. Про це повідомляє УНН із посиланням на публікацію дослідження університету.
Так, планетологи опублікували звіт про вивчення каменю вагою всього 24,5 грама, який місцевий житель знайшов у себе у дворі після вибуху метеориту в небі. Вченим допомагали колеги з півтора десятка наукових установ.
“Палеонтологи з’ясували, що метеорит містить мінерали, які утворилися при наявності води на невеликих планетезималях, що сформувалися в найбільш ранні періоди існування Сонячної системи”, – повідомили у результатах дослідження.
Також повідомляється, що метеорит відноситься до вельми рідкісного виду вуглецевих хондритів. На даний момент це єдиний камінь такого типу, який впав з неба, знайдений на території Німеччини. За допомогою скануючого електронного мікроскопа було встановлено, що в його складі є такі мінерали, як карбонати і листові силікати, які і утворюються за присутності води.
Вік метеорита оцінюється в 4,56 мільярда років, тобто він старший за Землю.