Коронавірус “Пірола” лютує в Європі: особливості та симптоми
Новий штам “Піролу” (BA.2.86) був виявлений в серпні і може стати причиною сплеску випадків Covid-19.
“Пірола” є підштамом “Омікрона” та може бути причиною значного зростання кількості інфекцій, особливо в США, де з початку липня збільшилась кількість людей з діагнозом Covid.
За даними Bloomberg. головними факторами, які сприяли сплеск коронавірусу в Європі, є сезон відпусток і подорожей, а також ослаблення імунного захисту у населення.
“Пірола” також був виявлений в кількох інших країнах – Данії, Франції, США, Великобританії, Швеції, Таїланді, Ізраїлі, Іспанії, Канаді, Португалії, Австралії, Німеччині, Південній Африці, Південній Кореї та Японії. Загроза полягає в тому, що він може поширюватися далі, особливо в контексті зменшення тестування та нагляду за Covid.
Через високу заразність ВООЗ включила “Піролу” до категорії штамів “за якими спостерігають” .
“Ковід прямо зараз заражає та повторно заражає мільйони людей. За нашими оцінками, зараз сотні тисяч пацієнтів перебувають у лікарнях через COVID”, – сказала технічний керівник ВООЗ з питань COVID-19 Марія ван Керкгофе.
Головною відмінністю “Піроли” від інших варіантів коронавірусу є її велика кількість мутацій – близько 30 змін у своїй білковій структурі. Новий штам може обходити імунітет, набутий після захворювання на інші варіанти COVID-19 або після вакцинації.
Міжнародні органи охорони здоров’я припускають, що через велику кількість мутацій у вірусі, існуючі вакцини можуть бути менш ефективними проти цієї інфекції.
Основні симптоми, які пов’язані з вірусом “Пірола”:
підвищення температури тіла,
кашель,
лихоманка,
втрата смаку
втрата нюху.
Важливо зауважити, що можуть існувати і інші, менш типові симптоми.Якщо ви помітили симптоми нового штаму Covid, важливо вчасно звернутися за медичною допомогою та вжити заходів для запобігання поширенню інфекції.
Раніше повідомлялось, що “Омікрон” у 2,9 рази більш інфекційний, ніж його попередник – “Дельта”.
Пандемія коронавірусу COVID-19 показала важливість розуміння і контролю аерозольної передачі інфекцій. Чим більше людей перебувають у громадських місцях, тим більше шансів заразитися будь-якою інфекцією або вірусом.
Враховуючи цей досвід, важливо продовжувати дотримуватися заходів безпеки та гігієни, таких як вакцинація, носіння масок у закритих приміщеннях, вентиляція приміщень і дотримання фізичного дистанціювання.