Коломойський за незаконно виведені з “ПриватБанку” кошти придбав у США тринадцять заводів

З 2006 по 2016 роки український олігарх Ігор Коломойський із партнерами заволодів 13 сталеливарними заводами у різних регіонах США, які вони придбали за кошти, незаконно виведені з «ПриватБанку».

Про це йдеться у розслідуванні газети американського Піттсбурга Pittsburgh Post-Gazette, яке провели на основі судових документів, звітів федеральних розслідувальних органів, розмов зі співробітниками численних підприємств тощо.

Зокрема, Коломойський заволодів сталеливарним заводом Warren Steel Holdings LLC в Огайо, а це зараз один із ключових об’єктів, які розслідує Міністерство юстиції США.

Також олігарх купив п’ять офісних висоток у середмісті Клівленда, два офісні парки, престижний готель на 484 кімнати з видом на набережну та завод із закритими віконницями «Моторола» з двома вертодромами.

Журналісти вказують, що вибухи та деякі порушення безпеки на заводах вказують на вплив фінансових злочинів, таких як відмивання грошей, на звичайних працівників.

Зокрема, вони згадують вибух у 2010 році, коли на одному з заводів був важко поранений млинар Браян Шаффер. Травмування призвело до трьох операцій на спині та чотирьох — на шиї, і зараз він має інвалідність.

Розслідувачі пишуть, що федеральні інспектори з безпеки виявили серйозні порушення на цьому об’єкті, в той час, як фахівці з охорони навколишнього середовища штату вказували на значні проблеми з небезпечними відходами, які залишалися там роками.

Газета Pittsburgh Post-Gazette звертає увагу, що дії Коломойського розслідує департамент юстиції США та правоохоронні органи України.

У грудні 2016 року «ПриватБанк» був націоналізований рішенням українського уряду. Компанія Kroll за результатами аудиту повідомила, що колишні менеджери «ПриватБанку» вивели понад 5,5 мільярда доларів. Кредити, які видавав «ПриватБанк» юридичним особам, використовувалися для придбання активів та фінансування бізнесу ексакціонерів і груп пов’язаних із ними осіб в Україні та за кордоном. Схема діяла приблизно 10 років.

Ігор Коломойський та його бізнес-партнер Геннадій Боголюбов прямо чи опосередковано володіли понад 91,5% акцій «ПриватБанку». Інші належали міноритарним акціонерам, зокрема менеджменту на чолі з головою правління Олександром Дубілетом.

Коломойський неодноразово критикував рішення про націоналізацію «ПриватБанку», називаючи його незаконним. Він намагається оскаржити його в судовому порядку. Зі свого боку, уже націоналізований «ПриватБанк» прагне відсудити в колишніх власників, як він стверджує, незаконно виведені кошти. Відповідна справа у Високому суді Англії та Уельсу буде розглядатися в березні 2022 року.

А поки що націоналізований «ПриватБанк», якому належить 20% усього банківського ринку України, уже найближчим часом хочуть виставити на продаж. Він може зацікавити інвесторів зі США та ЄС.

Читайте також:

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *