Коломойський вибув із рейтингу мільярдерів. У списку від Forbes – п’ятеро українців

До нового світового рейтингу мільярдерів від журналу Forbes за 2024 рік увійшло пʼятеро громадян України.

Згідно з оновленим рейтингом, найбагатшим українцем є власник ДТЕК, співвласник «Метінвест» та колишній власник «Медіа Групи Україна» Рінат Ахметов. Зі статками $4 млрд. він посів 785 місце у світовому рейтингу. За рік Ахметов втратив $1,7 млрд., – пише detector.media.

Власник групи Interpipe та медіагрупи StarLightMedia Віктор Пінчук посів 1623 місце у списку. Його статки за рік скоротилися на $100 млн. – до $2 млрд.

Власник Smart Holding Вадим Новинський з $1,2 млрд. (-$200 млн) зайняв 2410 місце в глобальному рейтингу Forbes (в 2021 році Новинський фінансував телеканал «Наш» і подумував про офіційну купівлю каналу, однак згодом заявив, що вийшов з переговорів).

Статки акціонера Ferrexpo Костянтина Жеваго за рік скоротилися на $100 млн. – до $1,2 млрд. (син Костянтина Іван Жеваго є кінцевим власником компанії Atmosphere Entertainment, на користь якої у грудні 2017 року були відчужені акції телеканалу «Еспресо»).

Співвласник групи «Приват» Геннадій Боголюбов займає 2692 місце у рейтингу. Його статки за рік скоротилися на $100 млн. – до $1 млрд.

Зі списку мільярдерів вибув власник «1+1 media» Ігор Коломойський. У рейтингу 2023 року він займав 2540 місце із $1 млрд., проте вже як громадянин Ізраїлю.

Статки співзасновників стартапу Grammarly Олексія Шевченка та Максима Литвина оцінюють у $1,9 млрд. в кожного. Проте в рейтингу вони вказані як громадяни Канади.

Найбагатшим у світі за версією Forbes є французький бізнесмен, власник світового лідера індустрії моди LVMH Бернар Арно та його родина — $195 млрд.

Власник Space X та соцмережі X Ілон Маск посів друге місце зі $195 млрд. НА третьому місці — творець Amazon Джефф Безос зі $194 млрд.

Як зазначає Forbes, зараз у світі більше мільярдерів, ніж будь-коли раніше: загалом 2781. Це на 141 більше ніж торік і на 26 більше за попередній рекорд, встановлений 2021 року.

Крім того, рекордною стала загальна вартість статків мільярдерів — $14,2 трлн., що на $2 трлн. більше ніж торік і на $1,1 трлн. більше за попередній рекорд 2021 року.

При цьому кількість російських мільярдерів, попри санкції, у світовому рейтингу Forbes зросла за рік із 110 до 125 осіб. Це число могло бути ще більшим, але 10 учасників рейтингу раніше відмовилися від російського громадянства.

Нагадаємо, торік до рейтингу мільярдерів від Forbes також потрапили п’ятеро українців. Це були Рінат Ахметов, Віктор Пінчук, Вадим Новинський, Костянтин Жеваго, Геннадій Боголюбов, а також Ігор Коломойський як громадянин Ізраїлю.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *