Канада затвердила використання вакцини від Pfizer і BioNTech

Канада дозволила використання вакцини від Pfizer і BioNTech проти коронавірусної хвороби. До кінця року країна очікує отримати перші 250 тисяч доз препарату.

Про це повідомляє Міністерство охорони здоров’я Канади.

Компанії подали заявку на реєстрацію вакцини 9 жовтня. До цього часу міністерство вивчало ефективність препарату, його безпечність та якість.

Уряд Канади також зобов’язує Pfizer і BioNTech постійно надавати оновлену інформацію про ефективність та якість препарату.

Напередодні прем’єр-міністр країни Джастін Трюдо заявив, що до кінця року Канада може отримати 250 тисяч доз вакцини. Перша партія має надійти вже наступного тижня.

Загалом уряд уклав угоду на надходження 20 мільйонів доз вакцини від цих постачальників із можливістю придбати більше.

Кожна з 13 провінцій і територій Канади окремо вирішуватиме, які групи населення вакцинувати першими. За попередніми планами, спершу щеплення зроблять мешканцям будинків для літніх, людям похилого віку та деяким медичним працівникам.

Pfizer і BioNTech завершили третій клінічний етап випробування вакцини проти коронавірусу та заявили про її успішність на 95%. Проміжний аналіз дослідження показував 90% ефективності препарату.

Також у компанії заявили, що вакцина була ефективна в різних вікових, статевих, расових та етнічних групах. Наприклад, у літніх людей від 65 років ефективність становила понад 94%.

В учасників майже не було побічних ефектів на препарат: у 3,8% добровольців з’являлася втома, а у 2% — головний біль.

Результат є обнадійливим, бо Всесвітня організація охорони здоров’я казала про необхідність створення вакцини з ефективністю понад 50%, щоби розпочати вакцинацію населення.

Кожному пацієнту потрібно вводити дві дози з інтервалом у три тижні. Важливою відмінністю вакцини є те, що зберігати її необхідно при -70 градусах за Цельсієм. Тоді як препарат від Moderna не псується за звичайних температур холодильника: 2-8 градусів Цельсія.

Трюдо раніше заявляв, що уряд закупив морозильні камери для зберігання препарату.

Вакцину від Pfizer і BioNTech першою у світі масово почала використовувати Велика Британія. У США також заявляли, що можуть розпочати масову вакцинацію з 11 грудня, якщо препарат отримає дозвіл.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *