До Києва з робочим візитом прибула спецпредставник США з відбудови України

Сьогодні, 16 жовтня, спеціальний представник Сполучених Штатів Америки (США) із питань економічної відбудови України Пенні Пріцкер прибула до Києва.

Про це повідомила посол США в Україні Бріджіт Брінк.

Дипломат опублікувала в мережі спільне фото із Пріцкер на київському залізничному вокзалі.

“Дуже тепло вітаємо повернення до Києва, держсекретар Прітцкер!” – підписала вона знімок.

Зазначимо, що нинішній візит до столиці України став для Пріцкер першим від часу її призначення 14 вересня на посаду спецпредставника Штатів із відбудови України.

Зазначається, що нова посада свідчить про те, що адміністрація Байдена занепокоєна довгостроковим економічним виживанням України, попри триваючу війну з росією.

У своїй заяві Байден зазначив, що Пріцкер “спрямовуватиме зусилля США з відновлення української економіки”, працюючи з урядом України, союзниками США, міжнародними фінансовими інститутами та приватним сектором.

“Будучи досвідченим держслужбовцем, ексміністром торгівлі та лідером трансформованої індустрії, з глибокими родинними зв’язками в Україні, спецпредставник Пріцкер принесе десятиліття досвіду та знань на цю критично важливу посаду”, – зауважив президент США.

Пенні Пріцкер — американська мільярдерка та громадська діячка із відомої родини Пріцкерів у США, що походять від єврейського іммігранта з Києва. Пенні є засновницею низки великих компаній, до 2017 року була міністеркою торгівлі США, входить до переліку Forbes найбагатших людей у США та найвпливовіших жінок у світі.

У Держдепі США пояснювали, що на новій посаді Пенні Пріцкер працюватиме з українським урядом, G7, ЄС, міжнародними фінансовими установами, міжнародними партнерами та американським приватним сектором, «щоб допомогти створити майбутнє України як процвітаючої, безпечної європейської демократії».

Зокрема, спецпредставниця керуватиме зусиллями з формування пріоритетів донорів через координаційну платформу, щоб узгодити їх з потребами України та заохотити міжнародних партнерів до посилення їхньої підтримки України. Також Пріцкер співпрацюватиме з урядом України щодо реформ.

Американська чиновниця уже зустрічалася раніше із президентом України Володимиром Зеленським у Нью-Йорку.

Наприкінці вересня прем’єр-міністр України Денис Шмигаль переговорив із Пріцкер, і в ході бесіди сторони обговорили залучення американського бізнесу до відбудови України.

Раніше американська спецпредставниця зазначила, що приватні компанії США хотіли б розпочати інвестиції в Україну, але для цього наша країна має провести реформи у сфері підзвітності та прозорості.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *