Новий скандал з тендерами: у КМДА планують витратити майже 5 мільйонів на реєстр домашніх тварин

Київська міськрада активно оголошує тендери, які викликають у громадян сумніви щодо їхньої необхідності під час війни.

Новий тиждень розпочався з обговорення чергового тендеру від КМДА. На цей раз Комунальне підприємство “Головний інформаційно-обчислювальний центр” Київської міськради має намір спрямувати майже 5 мільйонів гривень на оновлення інформаційної системи “Реєстр домашніх тварин”.

Ця інформація стала доступною в системі Prozorro.

В описі зазначено, що потрібно розробити пакет програмного забезпечення для модернізації інформаційної системи “Реєстр домашніх тварин”. Проведення цієї послуги має бути завершено до 22 грудня 2023 року. Загальний бюджет тендеру становить 4 951 000 гривень.

“Реєстр домашніх тварин” почав працювати у 2019 році з метою створення бази даних, в яку власники домашніх тварин мали заносити інформацію про своїх собак і котів. У відповідь на це вони отримували жетони з QR-кодами, що містили інформацію про тварину та контактні дані власника. Створення такого реєстру мало сприяти швидкому знаходженню загублених тварин шляхом оголошень у цій системі.

Станом на жовтень 2023 року реєстр показує не найкращі результати. У розділі “знайдені тварини” було оприлюднено всього 15 оголошень про знайдених собак і котів, і останнє оголошення датується 2021 роком. У розділі “загублені тварини” розміщено лише одне оголошення.

Згідно з інформацією з Prozorro, з 2018 року працівники Київської міськдержадміністрації провели ще два тендери на підтримку та розвиток цієї системи, загальною вартістю 2 мільйони гривень (0,2 млн грн та 1,80 млн грн відповідно).

Ця ситуація викликає питання щодо ефективності витрат бюджетних коштів. За ці 5 мільйонів гривень, які планують витратити на модернізацію Реєстру домашніх тварин, можна було б придбати дві сотні FPV-дронів камікадзе, які допоможуть знищувати ворога.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *