Британський бізнесмен розробив технологію виробництва алмазів з повітря

Британський бізнесмен і екоактивісти Дейл Вінс, засновник компанії Ecotricity з виробництва біогазу, розробив технологію, за допомогою якої можна буде отримувати алмази екологічно чистим шляхом – вирощуючи їх з вуглецю і води. Ці елементи, а також енергію, необхідну лабораторії для роботи, підприємець отримує з атмосфери.

Як повідомляє vokrugsveta,  основа штучного алмазу – діоксид вуглецю, який збирають з атмосфери. Обробка дорогоцінного каменю виробляється в герметичній камері, яка нагрівається до 800 градусів і заповнюється метаном. Енергія, необхідна для функціонування механізмів, надходить з сонячних батарей і вітряків. Вода збирається після дощу.

Хімічний склад штучних алмазів такий же, як у тих, що видобуваються із землі, зазначив Вінс. Він додав, що виробництво таких алмазів допомагає очистити повітря, а не забруднює його. За підрахунками вчених, на кожен карат алмаза, видобутого під землею, припадає 108 кг викидів вуглекислого газу.

Вартість «зелених» алмазів Вінс поки не називає. Він розповів тільки про плани: на місяць підприємець буде випускати каменів на 200 карат. Далі він може наростити потужності і виробляти до 1000 карат на місяць.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *