Бізнес на крові: вугілля з окупованих районів Донбасу потрапляє до країн ЄС

Польський журналіст з видання «Dziennik Gazeta Prawna» у студії Польського радіо Міхал Потоцький у своєму розслідуванні розповів, як  «криваве» вугілля з окупованого Росією Донбасу потрапляє до країн Євросоюзу.

Журналісту вдалося дослідити, що сепаратисти нелегально переправляють “чорне золото” через кордон, виготовляють на ці вантажі фальшиві документи і продають далі, незважаючи на запровадження Україною заборони такої торгівлі (адже це – фінансування тероризму).

У своїх численних публікаціях, зокрема, у виданні «Dziennik Gazeta Prawna» журналісти розповідали, що донбаське вугілля загадковими експортними маршрутами потрапляє, зокрема, і до Польщі:

«Вугілля, що видовбують на окупованих територіях, спочатку перетинає кордон з Росією, а потім з Росії розходиться по світу. Один з таких маршрутів через Росію та Білорусь веде до Польщі, найчастіше вантажі прибувають через залізничний пункт пропуску в селі Малашевіче (Люблінське воєводство – ред.), а далі частина залишається у Польщі, натомість решта потрапляє до інших країн Європейського Союзу», – говорить Міхал Потоцький.

Але яким чином вугілля з окупованих Росією теренів Донбасу легалізують на території Євросоюзу?

«По-перше, з погляду Європейського Союзу, Польща не повинна захищати свій ринок від антрациту, – пояснює журналіст. – Це дуже специфічний, найбільш енергетичний вид вугілля. Крім певних невеликих винятків в Уельсі та Румунії, його майже не видобувають на терені Європейського Союзу. У зв’язку з цим на імпорт антрациту немає мита. Оскільки не діє мито, під час перевезення антрациту на білорусько-польському кордоні документи на нього перевіряють, власне кажучи, для “галочки”. Це одна з підстав, чому донбаське вугілля можна так легко вивезти до ЄС, а крім того, під час перетину кордону з Росією на нього виписують російські папери про нібито російське походження цього товару”.

За словами журналіста, головним куратором торгівлі “на крові” є Сергій Курченко з найближчого оточення Віктора Януковича, який має у Москві дуже добрі зв’язки і, ймовірно, пов’язаний із ФСБ, з благословення якого ці махінації залишаються під захистом російської спецслужби і тому це приносить йому дуже великі доходи.

Деякі фірми з Польщі, котрі займаються подальшою дистрибуцією донбаського вугілля, вважає Міхал Потоцький, мала суто польський капітал, однак є теж такі, які зареєстровані у Польщі, але при цьому мають сепаратистський капітал. Польський журналіст додав, що імпорт до Польщі та ЄС донбаського антрациту насправді дуже прибутковий:

«Антрацит, що видобувають на Донбасі, набагато дешевший, ніж той, що ми маємо на ринку. Загалом на світовому ринку є або російський антрацит, але насправді російський, що видобувають в Сибіру, або антрацит, що походить із географічно віддалених країн, наприклад, з Індонезії, Колумбії, США. Сам факт походження цього антрациту із окупованих територій, де в основному гірникам та працівникам платять символічні копійки, заборговують зарплати, або й взагалі не платять, робить антрацит з Донбасу зазвичай значно дешевшим, ніж в середньому на ринку, що дозволяє посередникам і торговцям цією сировиною також на теренах Євроосюзу добре заробити на різниці цін».

Схоже, що доводиться учергове говорити про певне класичне лицемірство посадовців у Євросоюзі, адже відомо було, що торгівля йде «кривавим» товаром. Проте, як зазначили польські журналісти Міхал Потоцький та Кароліна Баца-Поґожельська, європолітики воліли вдавати, що в Україні насправді не триває війна, там окупована невелика частина території, а ви говорите про якесь там вугілля, його не так й багато прибуває до ЄС, а тому, можливо, не слід цього питання торкатися, тим більше, що багато європейських країн має спільний бізнес з Росією.

Зазначимо, що журналіст, публіцист Міхал Потоцький є співавтором книжки-розслідування «Чорне золото. Війни за вугілля з Донбасу».

Фото з відкритих джерел.

 

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *