У Китаї вперше визнали недостатню ефективність своїх вакцин

За словами китайського медичного чиновника, розглядається питання комбінації окремих вакцин. Гао Фу також закликав врахувати переваги західних вакцин, створених за технологією мРНК. Високопоставленний китайський чиновник, який відповідає за медичні питання, визнав, що ефективність китайських вакцин від коронавірусу – низька, і краще їх комбінувати, щоб підвищити ефект.

Як повідомляє  DW, відповідну заяву глава Китайського центру з контролю і профілактиці захворювань Гао Фу зробив в суботу, 10 квітня, на прес-конференції в Ченду на південному заході країни.

За словами керівника центру, препарати – “не пропонують дуже високого рівня захисту”. “Зараз офіційно розглядається питання, чи слід нам використовувати вакцини різних технічних виробництв для процесу імунізації”, – підкреслив Гао Фу.

Як було встановлено в ході клінічних випробувань в Бразилії, ефективність препарату китайської фармацевтичної компанії Sinovac Biotech Ltd. від інфікування коронавірусів – на рівні в 50,4 відсотка. Разом з тим, за даними самої компанії, важкий перебіг COVID-19 препарат запобігає на 80 відсотків. Дві інші вакцини китайської корпорації Sinopharm демонструють ефективність в 79,3 і 72,5 відсотка. Відповідний показник вакцини китайського біофармацевтичної гіганта – CanSino – на позначці в 65 відсотків.

Використання іноземних препаратів для щеплень від коронавірусу в КНР поки не схвалено.

Чиновник заговорив про переваги західних вакцин за технологією мРНК

“Всі повинні враховувати ті переваги, які вакцини мРНК (за технологією матричної РНК – ред.) можуть принести для людства”, – зазначив з цього приводу Гао Фу. “Ми повинні уважно стежити за цим, а не ігнорувати тільки тому, що у нас вже є кілька типів вакцин”, – зазначив він.

Як уточнив китайський чиновник, на 2 квітня обидві дози в країні отримали 34 млн. чоловік і близько 65 млн. осіб – мінімум одну. Населення Китаю перевищує 1,3 млрд.

Раніше в китайських ЗМІ і соцмережах активно проводилася кампанія, мета якої полягала в тому, щоб посіяти сумніви щодо ефективності і безпеки вакцин, схвалених на Заході. Так, зокрема, німецька і американська компанії BioNTech і Pfizer звинувачувалися в тому, що вони, нібито, приховували небезпека розробленого ними препарату. Відома ведуча одного з державних телеканалів навіть написала про це на своїй сторінці в Twitter.

При цьому китайські фармаконцерни через фірму Fosun Pharma закуповували компоненти для своїх вакцин саме у компаній BioNTech і Pfizer.

Читайте також: 

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *