росія висилає посла Естонії і відкликає свого у Таллінні

росія зобов’язала посла Естонії Маргуса Лайдре виїхати з країни до 7 лютого, а також відкликає свого посла у Таллінні.

Про це повідомляють іноземні ЗМІ, посилаючись на заяву МЗС рф, оприлюдненій опівдні 23 січня.

москва заявила, що Естонія “цілеспрямовано зруйнувала увесь комплекс відносин з Росією”, а нещодавно різко скоротила склад російського посольства.

“Як захід у відповідь, російська сторона ухвалила рішення про зниження рівня дипломатичного представництва в обох країнах до тимчасового повіреного у справах. 23 січня до МЗС росії викликали посла Естонії Маргуса Лайдре. Йому висловили рішучий протест у зв’язку з діями естонської влади. Послу Естонії потрібно залишити рф 7 лютого 2023 року”, – заявили в МЗС РФ.

Нагадаємо, в середині січня Естонія вирішила скоротити кількість працівників російського посольства в Таллінні. З 1 лютого в країні зможуть працювати тільки вісім дипломатів (замість 21) і 15 членів адміністративного, технічного та обслуговуючого персоналу (замість 23).

Колишній посол Естонії та ексміністерка закордонних справ, нині депутатка Європейського парламенту Марина Кальюранд закликала з ініціативи Естонії відкликати свого посла у москві та вислати російського, тому що це було би правильним політичним сигналом.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”