Азербайджан та Вірменія звинуватили одне одного у зриві перемир’я

Міністерства оборони Азербайджану та Вірменії звинуватили одне одного в порушенні перемир’я в Нагірному Карабасі, про яке домовилися напередодні, 17 жовтня.

У перші години перемир’я прессекретарка Міноборони Вірменії Шушан Степанян повідомляла про дотримання режиму припинення вогню. Водночас вже через 2,5 години вона заявила про обстріл з боку Азербайджану: той нібито вів «артилерійський обстріл у північному напрямку з 00:04 до 2:45, а також ракетний обстріл у південному напрямку з 2:20 до 2:45».

«О 7:20 з використанням артилерійського вогню противник почав наступ на південному напрямку (Худаферінское водосховище) з метою заняття вигідних позицій. Обидві сторони зазнають втрат», — написала вона зранку.

Своєю чергою Міноборони Азербайджану також заявило про «грубе порушення» перемир’я. За даними Баку, вночі вірменські військовослужбовці обстріляли з мінометів і артилерії околиці Джебраїла і села на річці Араз. Серед особового складу азербайджанської армії постраждалих немає.

Нагадаємо, що після чергового загострення через Нагірний Карабах Вірменія та Азербайджан домовилися оголосити гуманітарне перемир’я з опівночі 18 жовтня.

В ідентичних заявах країн заявляли, що до такого кроку сторони вдалися після попередніх заяв посередників у врегулюванні Нагірно-Карабаського конфлікту. Зокрема, після спільної заяви глав МЗС Вірменії, Азербайджану та РФ від 10 жовтня за результатами зустрічі в Москві.

За годину до оголошення про гуманітарне перемир’я очільник МЗС Росії Сергій Лавров поговорив телефоном із міністрами закордонних справ Вірменії та Азербайджану. Там сторони підтвердили важливість початку якнайшвидшого мирного врегулювання ситуації, передає «Интерфакс».

З 27 вересня на кордоні країн, у регіоні Нагірного Карабаху, відновилися бойові дії. Сторони звинувачували одна одну у провокації конфлікту. В Азербайджані, Вірменії та невизнаній Нагірно-Карабаській республіці оголосили воєнний стан та мобілізацію. Країни повідомляють про десятки загиблих і поранених військових та цивільних.

9 жовтня очільники Міністерств закордонних справ Азербайджану та Вірменії домовилися у Москві про перемир’я. На зустрічі, яка тривала понад 10 годин, вони вирішили, що з 12:00 (11:00 за Києвом) 10 жовтня припинять вогонь для того, щоб провести обмін полоненими, тілами загиблих за посередництва «Червоного Хреста».

Фактично припинення вогню у Карабаху немає. Сторони звинувачують одна одну у його порушенні і, як свідчать заяви лідерів країн, бойові дії не припиняються.

Нагадаємо, що у 1988 році між вірменами та азербайджанцями спалахнув збройний конфлікт за контроль суперечними територіями, переважно над Нагірним Карабахом. Регіон, у якому проживало багато вірменів, за радянських часів був у складі Азербайджанської РСР.

Наприкінці 1980-х провірменські сили за підтримки Єревана взяли Нагірний Карабах під свій контроль. Відтоді триває збройний конфлікт між Вірменією та Азербайджаном за ці території. Ситуація на кордоні країн востаннє загострювалася у липні цього року.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *