Австралія виділить 50 мільйонів доларів на розслідування катастрофи МН17 на Донбасі

Уряд Австралії виділить понад 50 мільйонів доларів для проведення розслідування у Нідерландах причин катастрофи малайзійського “Боїнг 777” (рейс МН17) над Донбасом у 2014 році. Це передбачено в бюджеті МЗС Австралії на 2018 рік.

“Уряд Тернбулла продовжує домагатися справедливості для жертв падіння MH17. Ми надамо $50,3 мільйонів упродовж чотирьох років, щоб підтримати голландське переслідування відповідальних осіб та допомогти близьким взяти участь у судовому процесі”, – повідомляє австралійське зовнішньополітичне відомство.

У вересні 2017 року п’ять країн, які входять до Спільної слідчої групи (Нідерланди, Україна, Бельгія, Малайзія і Австралія), на  Генасамблеї ООН в Нью-Йорку підписали угоду про співпрацю в судовому переслідуванні підозрюваних у катастрофі рейсу МН17.

Нагадаємо, “Боїнг 777” авіакомпанії “Малайзійські авіалінії”, що виконував рейс із Амстердама до Куала-Лумпура, був збитий в небі над Донеччиною 17 липня 2014 року. На його борту перебували 298 осіб (283 пасажири і 15 членів екіпажу), всі вони загинули. Міжнародна команда з розслідування катастрофи дійшла висновку, що лайнер збили ракетою із зенітно-ракетного комплексу “Бук”, який доставили з Росії на територію, контрольовану сепаратистами.

У червні 2017 року міжнародна експертно-журналістська група Bellingcat опублікувала нову фотографію ЗРК “Бук” 332 і надала додаткові докази, що “Бук”, з якого збили малайзійський Boeing рейсу MH17, був приписаний до 53-ї російської зенітно-ракетної бригади, яка дислокувалася у Курську.

Раніше Bellingcat назвала ім’я бойовика ДНР, який начебто причетний до перевезення ЗРК “Бук”. Чоловік з позивним “Хмурий” був фігурантом матеріалів, опублікованих СБУ ще 2 роки тому, однак під вигаданим прізвищем Петровський. Під ним ховався ветеран афганської війни Сергій Дубинський, який народився в Донецьку, однак мешкає в Росії.

54-річний бойовик був заступником одного із лідерів терористів Гіркіна-Стрєлкова. Сьогодні він проживає у Ростовській області. За версією Bellingcat, по території Росії “Бук” також могли перевозити військовослужбовці 69-ї окремої бригади матерільно-технічного забезпечення ЗС Росії.

У вересні минулого року прокуратура Нідерландів, яка розслідувала трагедію, заявила, що Boeing MH17 авіакомпанії Malaysian Airlines було збито із зенітно-ракетного комплексу “Бук”. За даними слідчих, він перебував на території, яку контролюють бойовики так званої ДНР.

Голландські слідчі встановили понад 100 людей, причетних до транспортування “Бука” з Росії в Україну і назад. Їхні імені не опубліковані, оскільки в ході розслідування нікому досі не висунули обвинувачень.

Фото Євгена МАЛОЛЄТКИ

Like

Рост

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *