Американські науковці знайшли білок, який нейтралізує коронавірус

Коронавірус 2020 виявили у 29 мільйонів осіб у світі, водночас жертвами коронавірусної хвороби стали 925 тисяч осіб. Людство застигло в очікуванні вакцини. Водночас науковці з Піттсбурзького університету (США) виявили білок, здатний повністю нейтралізувати коронавірус SARS-CoV-2 навіть за мінімального дозування.

Нове дослідження опубліковане в науковому журналі Cell.

За інформацією науковців, мова йде про білкову сполуку, яка в десять разів менша за повнорозмірне антитіло, яке використовують для створення препарату Ab8 проти COVID-19.

Експерти відзначили, що даний препарат був виявлений методом швидкого аналізу 100 млрд потенційних молекул, здатних входити в контакт з S-білком коронавірусу. До організму патоген здатний проникнути саме через цю речовину. Після білкового з’єднання з імуноглобуліном утворюється препарат Ab8.

Дослідники особливо підкреслили, що цей препарат показав високу ефективність у профілактиці і лікуванні коронавірусу серед мишей і хом’яків.

Також науковці прийшли до висновку, що виявлена речовина має здатність до дифузії в тканинах, що краще позначається на нейтралізації вірусу.

Водночас молекули не зв’язуються з клітинами людини, завдяки чому можна мінімізувати негативні побічні ефекти.

Відомий науковець, вірусолог, професор Хендрік Штрек заявив, що сподіватися на те, що дуже швидко пандемія закінчиться, не варто. Коронавірус може залишитися частиною нашого повсякденного життя на наступні три роки і не зникне, навіть якщо буде знайдена вакцина.

Вірусолог, доктор медичних наук Анатолій Альтштейн повідомив, що агресивність коронавірусу зменшиться тільки за рік. За словами експерта, вірусу не вигідно викликати важке захворювання і вбивати свого носія, оскільки він не зможе передаватися далі.

Китайський коронавірус знову взявся за три європейські країни. Зокрема, у Франції, Італії та Іспанії зафіксовано рекордні спалахи зараження.

Вірусолог Анатолій Альшейн заявив, що новий штам коронавірусу, який нещодавно був виявлений в Індонезії, більш летальний, він відрізняється надмірною ненажерливістю.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *