У Києві знайшли мертвим американського журналіста і колишнього морського піхотинця

Титауні Кук із Хейворда (США), який служив морським піхотинцем в Іраку, а потім вивчав журналістику у коледжі Шабо, знайшли мертвим у Києві.

Про це йдеться в інформаційній публікації американського видання KTVU FOX 2, переказ якої пропонує Foreign Ukraine.

«Він був безстрашний. Він мав хоробрий дух. Він був глибоко відданий своїй роботі. Остання робота, над якою він працював, була присвячена проституції та наркотикам в Україні. Він боявся залишатись вдома уночі напередодні смерті. Я вважаю, що він зв’язався не з тими людьми. Востаннє він телефонував матері з такими словами: «Мамо, мені погано. У моєму домі – людина з пістолетом», — розповіла подруга та колега-журналістка Діана Осауленко, яка навчалася разом із Куком у коледжі Шабо.

Мати Кука, Крістін Кук, яка співпрацювала із посольством США, щоб забрати його тіло, каже, що смерть її сина вважається підозрілою.

Вона створила фандрайзингову кампанію GoFundMe, щоб допомогти повернути тіло Титауні додому у Каліфорнію.

«Україна перебуває у стані війни з Росією, тому аеропорти не працюють. Єдиний спосіб доставити тіло мого сина додому – це перевезти його наземним транспортом до іншої країни, а потім доставити літаком у США. З кожним із цих кроків пов’язані як політичні, так і логістичні проблеми. Витрати на поховання у Каліфорнії – дуже високі, а якщо додати до цього вартість міжнародного транспорту, то вони стануть непосильними. Я відчайдушно намагаюся повернути його тіло до Сполучених Штатів», – зазначила Крістін Кук.

41-річний Кук переїхав до Києва понад рік тому, щоб розпочати кар’єру незалежного журналіста, всупереч рекомендаціям свого викладача у коледжі, але офіційно не працював у жодному виданні. Крім журналістських розслідувань, Титауні також документував культурний ренесанс у сфері андеґраундної музики в Україні під час війни.

«Він був сам по собі, і здавалося, що йому це подобалося. Трагедія полягає у тому, що він любив Україну. Він – чудовий приклад того, як не боятися їхати у небезпечні регіони і пізнавати правду. Але він заплатив за це власним життям», – стверджує Осауленко.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *