The New York Times розкритикувала Зеленського за його оточення

Авторитетне американське видання The New York Times опублікувало статтю із різкою критикою президентства Володимира Зеленського. Автор публікації – журналіст Ендрю Крамер, готуючи матеріал, опитав як прихильників чинного глави держави, так і його опонентів.

Як повідомляє Фокус, стаття будується на тезі про те, що в той час, коли світ сколихнули звістки про можливий наступ Росії на Україну, Володимир Зеленський оточив себе людьми зі свого медійного бізнесу, які не є професіоналами у політиці, дипломатії і тим більше у питаннях ведення війни.

Як приклад наводяться, зокрема, голова СБУ Іван Баканов (раніше керівник ТОВ “Студія Квартал-95), помічник гаранта Сергій Шефір (директор і засновник “Кварталу-95”), голова Офісу президента Андрій Єрмак (кінопродюсер). Останній, як пише автор The New York Times, у 2020 році зірвав операцію із затримання російських найманців ПВК “Вагнер”.

“Існує ризик того, що ці люди не мають достатньої серйозності та досвіду. Я б не хотіла [у важкий момент] опинитися там, де є тільки пара хлопців, які вміють робити відео. Це не мирний час. Це час війни”, — дала оцінку оточенню Володимира Зеленського директор програми з вивчення України у Chatham House у Лондоні Орися Луцевич.

Народний депутат Роман Грищук, колишній КВНщик і засновник студії “Мама реготала”, парирує: “Гумор — це ознака інтелекту. Почуття гумору — це дар”. За словами нардепа, вміння жартувати — “це навіть перевага”. Оскільки “у дипломатії гумор — це завжди інструмент. Ви можете задати правильний тон за допомогою жарту”.

Колишній міністр економіки Тимофій Мілованов заступається за тих, хто прийшов у політику з комедійних шоу, пояснюючи: “Вони думають по-іншому. Вони мислять з погляду драматургії. Вони думають: “Хто лиходій, хто герой, що таке американські гірки емоцій?” .

Однак у матеріалі The New York Times наголошується, що через відсутність професіоналів у владі можливе вторгнення РФ матиме наслідки не лише для України, а й “відгукнеться” і у світовому масштабі — у тому числі на відносинах Росії та США.

Журналіст публікує також фрагмент діалогу із колишнім спікером Верховної Ради Дмитром Разумковим. Політик каже, що призначення Зеленським на важливі посади людей з оточення — це зрада передвиборчої обіцянки наповнити керівництво країни експертами.

“Ми прийшли на комедію, а закінчили переглядом фільму жахів. Це зовсім не смішно”, — каже Разумков журналісту.

 

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *