Знаменитий робот-пес проінспектував Чорнобильську АЕС

У Чорнобильській зоні побував незвичайний дослідник – всесвітньо відомий Спот, робот-пес, розроблений компанією Boston Dynamics.

Нещодавно Чорнобильську АЕС відвідали інженери університету Бристоля. Їх завданням було випробувати в умовах зони відчуження дистанційно керовані роботи, одним з яких і став Спот.

Як розповідає сайт “ДСП ЧАЕС”,  “специфіка Спота полягає в тому, що він може пересуватися складними ландшафтами (як то каміння чи уламки), переступати перешкоди, рухатися похилими поверхнями та сходами, а також ставати на ноги після перекидання. Наявність на «спині» робота спеціального майданчика для кріплення обладнання потенційно дає можливість використовувати робота для дистанційної радіаційної розвідки.

Візит інженерів на ЧАЕС коментує Девід Меґсон-Сміт — старший науковий співробітник університету Бристоля з розробки новітніх конструкцій та нових сенсорів для роботизованих систем, що використовуються в атомній промисловості: «Ми приїхали у зону відчуження, щоб з допомогою роботизованих платформ скласти мапу поширення радіоактивного забруднення, а також для випробування нашої техніки та налагодження нових контактів. Ми багато працювали з організаціями ядерної сфери у Великобританії, але ми ніколи не були в таких складних зовнішніх умовах, як на ЧАЕС.

Працювати тут, на території атомної станції, — це для нас унікальна можливість. Ми маємо змогу показати вашому персоналу, що ми вміємо, та яким чином ми могли б стати у пригоді. Сподіваюся, те, що ми побачили сьогодні, дасть нам краще розуміння ваших проблем, і наші майбутні розробки будуть якнайкраще підходити для тих завдань, які вашим інженерам доводиться вирішувати щодня».

Фото: “ДСП ЧАЕС”

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *