З’явилося відео польоту зонда Cassini крізь кільця Сатурна (+відео)
Команда експедиції Cassini опублікувала перший детальний відеозапис прольоту зонда Cassini крізь верхні шари атмосфери Сатурна. Камери зонда зробили відео під час першого його польоту крізь проміжок між кільцями і планетою. Це перший подібний “пірует” Cassini у момент тісного зближення з Сатурном.
Для додаткового захисту зонду NASA розгорнула головну антену Cassini таким чином, щоб вона стала своєрідним “щитом”, який захищає космічний апарат від ударів пилу і мікроастероїдів.
Під час польоту камери зонда працювали практично безперервно і впродовж години отримували знімки хмар і верхніх шарів атмосфери Сатурна.
Вчені NASA вибрали найкращі і скомпонували їх у коротенький ролик, який демонструє, що “бачив” зонд під час першого контакту. Науковців особливо зацікавив велетенський шестикутний буревій на північному полюсі планети.
Наступний політ Cassini крізь дірку між кільцями і планетою відбудеться 9 травня. Спеціалісти NASA сподіваються зазирнути в надра Сатурна і знайти гравітаційні аномалії, зонд скануватиме планету радіохвилями і вимірюватиме температуру хмар.
За планом місії, Cassini 22 рази пролетить між Сатурном і його кільцями. Весь цей час він з допомогою 12 наукових приборів вивчатиме Сатурн, його кільця і супутники. Всю інформацію він передаватиме на Землю.
15 вересня місія завершиться – міжпланетна станція плавно зануриться в атмосферу планети, спробує проаналізувати її і передасть дані вченим.
Cassini запустили до Сатурна 15 жовтня 1997 року.