Гастролі Балчуна завершено – прес-секретар генпрокурора

На відставку керівника “Укрзалізниці” Войцеха Балчуна відгукнулася у Фейсбуку прес-секретар генпрокурора Юрія Луценка Лариса Сарган.

“Тиждень тому генпрокурор Юрій Луценко надіслав на ім’я прем’єр-міністра Володимира Гройсмана лист, в якому наголошував на неналежному виконанні правлінням ПАТ “Укрзалізниця” зобов’язань. І мав на то підстави, – пише прес-секретар. – Зокрема, органами прокуратури та іншими правоохоронцями сьогодні розслідуються близько 90 кримінальних проваджень за фактами привласнення, розтрати, заволодіння майном шляхом зловживання службовим становищем службовими особами ПАТ “Укрзалізниця”. Всі ж пам’ятають обшуки в “УЗ” тільки за ці півроку.

Так от. Статтею 98 Статуту ПАТ “Укрзалізниця” саме на правління покладаються функції контролю за роботою структурних підрозділів та філій. Нагадаю, що з 20 квітня 2016 року головою правління ПАТ “Укрзалізниця” був призначений Войцех Балчун, польський рокер.

Тепер найцікавіше: голова правління тривалий період на робочому місці НЕ ПЕРЕБУВАВ (87 днів зі 145 робочих у 2016 р. та 45 зі 103 у 2017 р.). Слідством встановлено, що від виконання своїх безпосередніх обов’язків Балчун фактично самоусунувся, ефективне керівництво не здійснював, що негативно позначилося на діяльності товариства та стані законності на залізничному транспорті загалом.

Було багато обіцянок, але мало їх реалізації. Одна з них – прямий потяг Київ-Краків, що мав вже з 1 серпня курсувати до польського міста. І саме цей маршрут анонсувала віце-прем’єр. Що не кажіть, а лист Генпрокурора подіяв. Гастролі завершено…”

Леонід Фросевич

Головний редактор “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.