Електромобілі в Україні можуть подешевшати на 23%

Міністерство інфраструктури узгодило 15-річну стратегію розвитку ринку електромобілів, яка передбачає запровадження механізму податкової знижки та скасування виплати в Пенсійний фонд при реєстрації електромобілів. Про це повідомив начальник департаменту цифрової інфраструктури Мінінфраструктури Олександр Озеран.

За його словами, після скасування акцизу і ПДВ на імпорт електрокарів у січні 2018 року було зареєстровано 793 електромобілі. Для порівняння, за весь 2017 рік – майже 2 500 електромобілів. Тобто за один місяць в Україні продали третину обсягу минулого року.

З огляду на це уряд хоче стимулювати ринок електрокарів за допомогою механізму податкової знижки, яка покриватиме 18% вартості електромобіля. Тобто покупець сплачує в автосалоні повну ціну, а ДФС компенсує 18% вартості.

Водночас Мінінфраструктури хоче скасувати збір у розмірі 5% при реєстрації електромобілів. Тобто, електромобілі можуть подешевшати для споживача на 23%.

Законопроект про стратегію розвитку ринку електромобілів уже готовий, впродовж наступних 2-3 тижнів його зареєструють у парламенті. Майже місяць знадобиться на узгодження в комітетах, а потім за нього голосуватиме Верховна Рада.

Нагадаємо, з 1 січня 2018 року в Україні скасували ПДВ (20%) і акциз (109 євро) при ввезенні електромобілів. Щоправда, ця норма діятиме лише 1 рік.

Рост

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.