Замість басейну київські школярі одержали паркінг. Афери колишнього головного архітектора столиці

Детективи Національного бюро спільно з СБУ повідомили про підозру колишньому головному архітектору  Києва та генеральному директору компанії-забудовниці у завданні понад 9,3 мільйона гривень збитків територіальній громаді столиці.

НАБУ повідомляє:

“Дії підозрюваних кваліфіковані за статтею “зловживання владою або службовим становищем”.

Як встановило слідство, у 2002 році Київська міська рада передала земельні ділянки у центрі столиці в оренду фірмі. Підприємство мало збудувати житловий будинок з вбудовано-прибудованим басейном для середньої школи № 130. Для дотримання інтересів школи щодо будівництва басейну у 2005 році Голосіївська райрада, середня школа № 130 та фірмі уклали договір про співробітництво в межах реалізації зазначеного проєкту.

За його умовами фірма звела коробку житлового будинку з допоміжними приміщеннями басейну, але у 2008 році припинила будівництво за відсутністю коштів. За таких умов фірма уклала інвестиційний договір з іншою компанією-забудовницею. Згідно з цим договором ТОВ та компанія-забудовниця зобов’язувалися разом завершити реалізацію проєкту.

Проте у липні 2013 року, як з’ясувало слідство, директор департаменту містобудування та архітектури КМДА (колишній головний архітектор), діючи у змові та в інтересах директора компанії-забудовниці, видав містобудівні умови та обмеження забудови. Замість будівництва басейну для середньої школи №130 вони передбачали будівництво на території школи багаторівневого паркінгу.

У подальшому, без відома школи та Голосіївської районної ради, компанія-забудовниця на місці басейну збудувала паркінг та отримала вигоду від продажу незаконно побудованих паркомісць.

Досудове розслідування цих фактів детективи НАБУ здійснюють із серпня 2019 року. До того часу кримінальне провадження розслідувало Головне слідче управління СБУ. Підставою для початку розслідувань стало колективне звернення батьківського комітету спеціалізованої школи № 130.

Зазначимо, що генеральний директор компанії-забудовниці вже має статус підозрюваного у вчиненні іншого корупційного злочину, досудове розслідування якого триває”.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *