З піратського полону звільнили шістьох українських моряків

З піратського полону в Нігерії звільнили шістьох українських моряків. Про це повідомив міністр закордонних справ Павло Клімкін. П’ятеро вже повернулися в Україну, шостий завершує лікування в Нідерландах.

“Сьогодні п’ять українських моряків, яких майже місяць утримували пірати в заручниках у дельті Нігеру, повернулися в Україну. Ще один українець прибуде після завершення лікування в Нідерландах. Вдячний нідерландським та нігерійським друзям за допомогу та підтримку!” – написав глава МЗС у Твіттері.

Клімкін не повідомив більше подробиць, однак, скоріш за все, йдеться про екіпаж нідерландского судна “FWN Rapide” компанії “ForestWave”, яке пірати захопили в полон 21 квітня. До рук розбійників потрапили 11 членів екіпажу вантажного судна, яке йшло з порту Такораді в Гані до Порт-Харкорту в Нігерії.

4 травня 2018 департамент консульської служби МЗС оприлюднив рекомендації громадянам України, які планують працевлаштування в судноплавних компаніях.

Дипломати застерігають, що основними причинами затримань та арештів є перевезення нелегальних мігрантів і заборонених вантажів.

Передумовою потрапляння в надзвичайні ситуації є необізнаність, легковажність прийняття рішення про виконання робіт або згода на незаконний швидкий заробіток.

МЗС застерігає громадян України – моряків від співпраці з сумнівними недобросовісними крюїнговими компаніями і фізичними особами, діяльність яких суперечить законодавству України та міжнародним правовим актам зі сфери мореплавства і пов’язана з організованими злочинними групами.

МЗС наголошує на необхідності дотримання процедури підписання індивідуальних контрактів щодо працевлаштування на морських суднах за кордоном, що є однією з передумов запобігання виникненню кризових ситуацій.

Like

Рост

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *