З першого листопада жетони у столичному метро “не ходитимуть”

З 1 листопада 2019 року жетони для оплати проїзду будуть виведені з обігу київського метрополітену.

Про це йдеться у повідомленні на сайті Київського метрополітену.

Останній день користування жетонами в підземці 31 жовтня. Далі – тільки електронні засоби оплати (Закон України про електронний квиток та розпорядження КМДА щодо впровадження автоматичної системи оплати проїзду).

Хто платить карткою метро – економить вже, бо при поповненні картки на 50 поїздок кожна коштує 6,5 грн.
Хто користується іншими картками (проїзний, Картка киянина, е-квиток…) також вже економить і час, і кошти.

Для пасажирів, які ще з жетоном або мають пільги:
1) Нечасто користуюся метрополітеном, як краще оплачувати? – Карткою метро. Як ми писали вище, при поповненні на 50 поїздок кожна коштуватимме 6,5 грн. Термін дії картки 1 рік після кожного використання (подовжується автоматично). Після використання поїздок робочу картку можна повернути у будь-яку касу та отримати назад заставну вартість. Поповнювати картку метро можна готівкою в автоматах на кожній станції, а також банківською карткою або готівкою у будь-якій касі.

2) А як пільговим категоріям? – Пільговики столиці користуються підземкою виключно за Карткою киянина (рішення Київради, яка встановлює пільги міста та механізми їх використання).
Загальнодержавні категорії – проходять через ручний контроль з оригіналом посвідчення (довідки, навіть нотаріально завірені, не є підставою для безкоштовнго проїзду)
Всі категорії можна проглянути за посиланням http://www.metro.kiev.ua/node/107

3) Які умови для дітей? – діти до 7 років мають право безкоштовного проїзду. Також таке право виключно за наявності учнівського квитка мають школярі столиці. Учні інших міст оплачують проїзд на загальних підставах. Для уникнення непорозумінь просимо перевіряти наявність учнівського квитка у дитини, а також давати їй кишенькові кошти про всяк випадок. Перепрошуємо за повтор, але підставою для безкоштовного проїзду школярів є не зовнішній вигляд, не щоденник чи шкільний наплічник, а саме документ.

4) У столиці впроваджується електронний квиток. Оплатити можна на кожній станції, скориставшись турнікетом з відповідною позначкою, а поповнити навіть онлайн. Детальна інформація – https://transport.kyivcity.gov.ua

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *