Вступив у силу закон, який забороняє автономне опалення

Відтепер відмовитись від централізованого опалення майже неможливо, і все через новий закон про житлово-комунальні послуги. За ним, нібито, люди мають право обирати постачальника тепла й вид опалення, а насправді – ні.

Тобто, якщо ви хочете відрізатись від централізованого неякісного опалення ще й дорогого – тепер це практично нереально, повідомляє ТСН.

Пані Тетяна радіє, що в крані гаряча вода. А кілька тижнів тому через планове відімкнення цього району доводилося гріти воду у виварці. Із такою якістю послуг жителі подумують про відмову від гарячого водопостачання, а в перспективі – і від центрального опалення. Його майже не відчуває взимку жителька першого поверху пані Валентина.

“Холодно в нас на першому поверсі, особливо вікна, під вікнами стіни. В нас зараз всі на централізованому опаленні. Якби всі були на автономному. Ми б теж перейшли”, – каже жителька будинку Валентина Тарасюк.

Для якісного і нового опалення мали би змінити старі комунікації в будинку. Та це бажання тепер складно втілити в життя. З травня почав діяти новий закон про житлово-комунальні послуги. Віднині мешканці мусять тільки гуртом визначатись, як грітися взимку і чи користуватися гарячою водою.

Щоб відімкнутись від центрального опалення та гарячої води, потрібно подати заяву на відімкнення до міської ради. У разі дозволу ви готуєте проект перебудови комунікацій. І тільки після цього відрізаєте батареї. І головне – більше, ніж половина квартир у вашому будинку мають бути відімкнені від центрального опалення. Та поки що не зрозуміло, чи платитимуть уже відрізані абоненти за мережі, якими раніше користувалися.

“Як власник будеш все одно платити невеликі кошти за експлуатацію внутрішньобудинкових теплових мереж і будеш платити за експлуатацію мереж гарячого водопостачання”, – так каже заступник директора департаменту систем життєзабезпечення та житлової політики Віктор Токаренко.
“Якщо йдеться про відмову від послуги, підстав для нарахування абонплати не буде”, – а це думка директора СП “Енергозбут” КП “Київтеплоенерго” Костянтина Лопатіна.

Суперечливі питання мають роз’яснити в додатковому підзаконному акті. Його обіцяють оприлюднити до кінця травня. Проте масового переходу на індивідуальне опалення за таких умов чиновники не прогнозують.

Нагадаємо, ціна на газ для населення, починаючи  від червня 2019 року, зросте на 4,5-4,9% порівняно з травнем.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *