Він врятував тисячі життів, а сам помер від коронавірусу. Історія лікаря з Черкас

Не відмовляв жодному пацієнту і весь час проводив на роботі. Коронавірусом захворів у червні цього року. Під час лікування був оптимістом, однак хвороба виявилася сильнішою.

У другому центрі первинної медико-санітарної допомоги завідувачем хірургічного відділення Олег Гайда пропрацював двадцять п’ять років, розповів Суспільному його син, також хірург Третьої міської лікарні швидкої допомоги, лікар в четвертому поколінні Ігор Гайда.

Ігор Гайда до поліклініки за сумісництвом працювати пішов після смерті батька:

“Я через півтора місяця відчув обов’язок, продовжити справу батька. Батько пропрацював тут багато років і до його кабінету вже була “протоптана стежка”. Люди йшли до батька з різними патологіями, хворобами. І я б не хотів, щоб це все закінчилося”.

У кабінеті – все, як залишив батько, зауважив хірург-син. Не міняв і табличку на дверях.

“Я в цьому кабінеті перебуваючи, хай хоча б трошки, але все-таки відчуваю зв’язок з батьком навіть після його смерті. Деякі речі нині на тих місцях, як він залишив. Наприклад, як стенди. Це своєрідна для мене пам’ять про батька”.

У батьковому кабінеті Ігор Гайда також приймає пацієнтів. Розповів, що тато хотів створити “хірургію одного дня”. Ще залишилися придбані батьком захисні маски, рукавиці та літри антисептику. Проте, розповів син хірурга, вберегтися від коронавірусу Олегу Гайді не вдалося. 30 червня цього року він помер від ускладнень.

“Батько був у всіх засобах захисту і на роботі, і поза роботою, і між роботою та домом. По життю він був оптимістом. І навіть будучи хворим на ковід, бувши в тяжкому стані, коли я вже останні дні його життя говорив з ним телефоном – він мені анекдоти розказував. Він ще за два дні до смерті робив репост українських народних пісень”.

Ігор впевнений, що батько заразився на робочому місці. Такого ж висновку, каже, дійшла і комісія державної служби з питань праці. Та в обласному відділенні фонду соцстрахування з цим не погодилися і подали до суду. Начальниця юридичного відділу Тетяна Нечаєнко коментувати ситуацію Суспільному до початку судового засідання відмовилася.

“Не бачить підстав для проведення виплати моїй мамі, у зв’язку зі смертю мого батька. Вони ставлять під сумнів смерть мого батька від коронавірусу і факт зараження даним захворюванням на роботі. Проведене розслідування, є на руках акти, є всі необхідні документи що підтверджують, все в нас це є,”– розповів Ігор Гайда.

Перше судове засідання призначили на тридцяте листопада. Після завершення судового процесу вирішиться, чи виплатять родині Олега Гайди грошову компенсацію.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *