Вміст ртуті у повітрі над “Радикалом” перевищує норму в 30 разів, – Держпродспоживслужба

Концентрація ртуті в повітрі у деяких точках на території колишнього заводу “Радикал” у Києві перевищує гранично допустиму норму в 30 разів, у ґрунті – в 14,5 раза. Лабораторні дослідження на території “Радикалу” проходили 23 і 29 червня, повідомив представник Держпродспоживслужби у місті Києві Дмитро Байраченко.

Після зупинки виробництва на заводі у 1996 році на його території було 134,6 тонни ртуті, 109 тонн сірчаної кислоти, 44 тонни ртутних шламів, 62 тонни соляної кислоти, 12,5 тонни аміаку, 486 тонн – шламів солерозчинення та близько 2500 тонн інших відходів. 2006 року з території підприємства вивезли 127 тонн ртуті та 96 тонн забрудненого ртуттю обладнання. Приблизно 6-7 тонн ртуті – залишилися на підприємстві. З цієї кількості ртуті можна зробити термометри для всіх жителів планети.

Останні заходи щодо очищення території “Радикалу”відбувалися в 2012 році, тож депутати Київради від “Самопомочі” вимагають негайно очистити територію заводу від ртуті з огляду на небезпеку для жителів столиці. Екологи ж нагадують, що при температурі повітря, вищій за +15С, ртуть, яка може призвести до низки захворювань, починає випаровуватися.

Нагадаємо, завод “Радикал” (раніше Київський завод хімікатів, “Завод № 1000”, “Фабрика мінеральних добрив”), який спорудили ще у 1951 році у Дніпровському районі столиці (вул. Червоноткацька, 61), був одним із трьох підприємств в Радянському Союзі, які на той час виробляли продукцію, для створення якої застосовували ртуть. Завод вважався особливо небезпечним виробництвом, працювати на ньому забороняли більше 8 років.

Зараз навколо заводу, який інколи називають “Київський Чорнобиль”, – СТО, склади, ремонтні майстерні и навіть офіси. У 10 хвилинах пішки – “Даринок” і станція метро “Лісова”.

Like

Рост

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *