“Відключення киян від гарячої води – бандитський метод!” – Віталій Кличко
Більше трьох тисяч житлових будинків столиці без гарячої води. Офіційне пояснення – «Нафтогаз України» відмовляється укласти договір із «Київтеплоенерго» на поставку газу.
Мер Києва Віталій Кличко в ефірі радіо «НВ» у передачі «Час відповідати» розповів про деякі аспекти цієї гострої проблеми. Сказав, що місто готове до будь-якого рішення суду в спорі щодо боргів компанії «Київенерго» перед «Нафтогазом», але наголосив на тому, що гарячу воду в оселі киян треба повернути негайно.
«Ми приймемо будь-яке рішення суду, але до цього дайте нам можливість забезпечити киянам гарячу воду в квартири», – цитує слова Кличка сайт КМДА.
Місто звернулося до суду і виграло справу в першій інстанції щодо того, чи зобов’язане погашати штрафи і пеню, які виникли в результаті господарської діяльності приватного підприємства.
«Суд може розтягнутися. Один, два, три чи чотири місяці. Ми готові прийняти будь-яке рішення суду. Ми відстоюємо нашу позицію. Наші юристи говорять, що ми абсолютно праві. Але у цей проміжок часу не шантажуйте місто! Дайте газ, щоб було тепло і гаряча вода. До рішення суду, відключення киян від гарячої води – це бандитський метод!» – наголосив Віталій Кличко.
Столична влада запевняє, що послідовно виконує рішення Київради щодо припинення угоди з «Київенерго» та повертає під контроль громади майно, що 17 років перебувало в управлінні комерційної структури.
Завершено перший етап повернення майна. Зокрема, повернуто місту і передано в експлуатацію «Київтеплоенерго» 65 тисяч одиниць майна. До штату комунального підприємства переведені близько 5 тисяч працівників. Також підприємство вже ліквідувало майже тисячу пошкоджень теплових мереж у процесі підготовки до зими та отримало необхідні ліцензії і тарифи для роботи від КМДА та НКРЕКП.
«Нафтогаз» припинив поставки газу Києву через борги приватної компанії «Київенерго». Цей борг становить майже 5 мільярдів гривень, із них 1,2 мільярда гривень – борги по пені і штрафам, 3,8 млрд – борги населення і юросіб.
«Нафтогаз» наполягає, щоб цей борг повернуло комунальне підприємство, посилаючись на ч. 3 ст. 22 Закону України «Про теплопостачання». І вимагає, щоб «Київтеплоенерго» стало правонаступником боргових зобов’язань «Київенерго».
Стаття ж 22 закону «Про теплопостачання» передбачає, що заборгованість стягується із власників теплогенеруючих потужностей, якщо така заборгованість існує. Ця норма набула чиннгості у 2011 році. А договір між «Київенерго» та містом буо укладено у 2001 році. Місто наполягає, що у цьому випадку статтю не можна застосовувати. Адже закон не має зворотної сили. І не може поширюватися на правовідносини, які були до того.
На фото: кадр із кінострічки “Джентльмени удачі”
На цю тему читайте також: