Весняний грудень: квітнуть підсніжники і кульбаби, в лісах ростуть гриби
Теплий грудень із денною температурою +11 чи + 15 за Цельсієм спровокував весняний настрій у природи. Рослини розпускають бруньки, десь з’являються квіти. Вегетаційний період для більшості рослин передбачає середню температуру +5 градусів і вище.
“Вчора у нашому ботанічному саду на кущах рододендронів бачив щонайменше 15 квіток”, — розповідає Андрій Прокопів, директор Ботанічного саду ЛНУ імені І. Франка.
У різних регіонах зараз найчастіше можна побачити цвітіння маргариток. Розпускаються також кульбаби.
А в Одесі днями почав цвісти кущ бузку.
“Квіти і бруньки на кущах і деревах, які розкриються взимку, навесні вже не розпускатимуться”, — зауважує Андрій Прокопів.
Теплий грудень до вподоби і грибам. До кінця цього місяця — ще кілька днів, а дехто досі знаходить гливи, опеньки чи польські гриби.
Грунт ще не встиг вихолодитися надмірно. — Прямі сонячні промені від безлистих дерев і доволі висока температура дозволяють рости й грибам.
Користувачі соцмереж розміщають світлини сюрпризів природи. “19 грудня Іванківський район Київська область”, – підписала свої світлини у Фейсбуку Тетяна Дем’яненко.
Також зоологи зауважують, що тварини, які мали б перебувати у зимовій сплячці через високі температури все ще активні.
Оскільки грудень ще триває, то кліматологи не беруться прогнозувати, чи стане він найтеплішим за роки спостережень. Проте вже зараз зрозуміло, що середньомісячна температура грудня 2019 року перевищить кліматичну норму щонайменше на 2 градуси, — розповідать у Центральній геофізичній обсерваторії. — Загалом найтеплішим був грудень 1960 року із середньомісячною температурою +2,8. До речі, дотепер в Україні не було стійкого переходу середньодобових температур до показників нижчих за 0 градусів. Тому метеорологічна зима ще не настала.