Вбивство Павла Шеремета: волонтерка і лікарка Юлія Кузьменко заперечує причетність до злочину

Печерський райсуд столиці обрав запобіжний захід волонтерці і лікарю Науково-практичного центру дитячої кардіології та кардіохірургії МОЗ Юлії Кузьменко, яка підозрюється у причетності до вбивства журналіста Павла Шеремета. Два місяці арешту.

Як відомо, правоохоронці повідомили про розкриття вбивства журналіста Павла Шеремета.

Сьогодні, 13 грудня, на початку судового засідання адвокат Юлії Кузьменко Владислав Добош заявив відвід судді Сергію Вовку, пославшись на його нібито упереджене ставлення до фігурантів справи Шеремета.

Юлія Кузьменко заперечує причетність до злочину:

“Вчорашній день, напевно, почався звичайно. Я була на роботі, у мене було 3 дитини в операційній. Найнеприємніше – це зараз постфактум розуміти, що коли я ще перебувала в операційній, в цей момент уже готувався брифінг. Я вже стала вбивцею… Я вперше про Шеремета почула у день, по-моєму, його вбивства. Я сиділа на роботі, відкрила Фейсбук, прочитала, що вбили Шеремета. Я тоді ще полізла читати, хто це… Я не знаю, як закінчиться моє життя, але вчора закінчили мою кар’єру. У мене тисячі пацієнтів… Що повинні думати батьки дітей, яких я оперувала, що хірург був вбивця? Кому вони віддавали своїх дітей? ”

Як зазначає “Українська правда”, “Кузьменко розкритикувала експертизи, за якими слідчі встановили її нібито причетність. Зокрема, жінка обурилась, що опис її та вбивці склали і співставили за нечіткими записами відеокамер. Підозрювана зазначила, що “навіть в 19 столітті система антропометрії складалася з дуже багатьох показників”.

Коментуючи іншу експертизу, яка порівняла ходу Кузьменко та вбивці на записах, підозрювана сказала, що хода може змінюватись, якщо людина несе щось важке. На думку Кузьменко, вибухівка МОН-50, яку несла вбивця Шеремета, важить близько 5 кілограмів. Тому, на думку підозрюваної, неправильно було порівнювати ходу вбивці з кадрами, де Кузьменко не несла тяжких сумок. Водночас, волонтерка каже, що в день убивства була на роботі. Хоча того дня вона виклала у Фейсбук фото, написавши у коментарях, що перебуває у відпустці”.

Іншу підозрювану  у причетності до вбивства журналіста – Яну Дугарь – сьогодні суд відправив під цілодобовий домашній арешт строком до 8 лютого 2020 року.

Дугарь зобов’язана прибувати до прокурора та суду за першою вимогою, утриматись від спілкування з підозрюваними та свідками, здати на зберігання у органи державної влади свій паспорт/паспорти для виїзду за кордон.

Прокуратура клопотала про запобіжний захід для Дугарь у вигляді цілодобового домашнього арешту.

За версією слідства, організатором злочину був АТОвець Андрій Антоненко.

Мотивом злочину прокурор назвав “ультранаціоналастичні погляди” Антоненка, який “хотів привернути увагу до певних політичних переконань”.

Захищали у суді Дугарь адвокати Віталій Коломієць і Микола Ореховський. За версією слідства, Дугарь нібито фотографувала відеокамери біля будинку Шеремета за кілька днів до вбивства. Поліція називає її “розвідницею”.

Адвокати дівчини наполягали на тому, що з 16 червня до 13 липня 2019 року Дугарь не було в Україні, про що свідчать відмітки у її закордонному паспорті та авіаквитки. За словами адвоката, слідчі для фотоекспертизи використовували фото нібито Дугарь, яке зробили 11 липня 2019 року, але в цей час її не могли зафіксувати в Україні.

Також, адвокати заявили, що з 03.06.16 по 26.09.16 року перебувала на території військової частини військового госпіталю.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *