Правоохоронці повідомили про розкриття вбивства журналіста Павла Шеремета (+відео)

Слідство підозрює п’ятьох осіб, розповів на брифінгу заступник голови Нацполіції Євген Коваль.

Загалом у справі про вбивство Шеремета підозрюють п’ятьох людей: медсестру одного з парашутно-десантних батальйонів Яну Дугарь, лікаря й волонтерку Юлію Кузьменка, музиканта й добровольця Андрія Антоненка, добровольців Владислава та Інну Грищенко.

“Було проведено велику кількість роботи. Найрезультативніша — це відпрацювання відеокамер та результати експертиз. Таким чином, проведеними слідчо-розшуковими заходами і подальшим документуванням членів групи вдається чітко відокремити тих осіб, які об’єктивно підозрюються нами у виконанні вбивства Павла Шеремета, – сказав Коваль.

Він зокрема, розповів, що на початку слідства було висунуто чотири версії убивства журналіста. Після відпрацювання три з них були відкинуті.

“Слідство продовжило працювати по основній версії — це дестабілізація соціально-політичної ситуації в державі шляхом убивства відомої особи”, – повідомив Коваль.

За його словами, відпрацьовуючи цю версію, слідство провело велику роботу з вивчення всіх вибухів, що сталися на території України до та після убивства Шеремета. Загалом було встановлено таких 35 фактів.

За версією правоохоронців, на основі проведених експертиз, закладала вибухівку під авто одого із керівників “Української правди” Павла Шеремета  Юлія Кузьменко, а допомагав їй Андрій Антоненко.

Для експертизи був залучений один із кращих фахівців із Великої Британії, якого звуть Айрон Бірч.

Висновки експертів також підтверджують трафіки мобільних телефонів Кузьменко і Антоненка. Зокрема, телефон Антоненка з 23.24 год. (19.07.2016) до 07.23 год. (20.07.16) – вимкнений. Кузьменко з 19.36 год. 19 липня 2016 року до 09.20 хв 20 липня телефоном не користувалася, що для неї абсолютно нехарактерно.

Крім того, Антоненко проживає неподалік від місця скоєння злочину. Він шкутильгав після операції, що помітили експерти.

Коваль розповів, що фігуранти зникали з поля зору камер спостереження біля місця проживання Антоненка.

Між тим, як відомо «Українському репортерові», ветеранам АТО Інні та Владиславу Грищенко не пред’являли підозри у вбивстві Павла Шеремета  (позивні «Пума» і «Буча»).

Нещодавно в Печерському райсуді Києва розглядали клопотання слідчого щодо продовження досудового розслідування до 16 березня 2020 року в іншому кримінальному провадженні, у якому фігурує подружжя Грищенко.

Їх звинувачують у замаху на вбивство підприємця з Прикарпаття та незаконному поводженні з вибуховими речовинами. Інна і Владислав вважають, що справу сфальшовано.

В суді «Буча» зробив сенсаційну заяву, що за гратами правоохоронці запропонували: «Мені сказали, бери одну зі справ на себе, і твоя дружина виходить (з-під арешту)…». Одна із справ стосувалася вбивства журналіста Павла Шеремета.

У цій справі про замах суд продовжив досудове розслідування до 16 лютого 2020 року, задовольнивши частково клопотання слідчого.

Відео “Українського репортера” із зали суду щодо продовження досудового слідства у кримінальному провадженні щодо Інни та Владислава Грищенко:

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *