В Ірпінському регіоні – спалахи кору та вітрянки

В Ірпінському регіоні Київської області продовжує зростати кількість хворих на кір і вітрянку. Хворіють військовослужбовці Національної гвардії, які мешкають у гуртожитку в місті Ірпінь. Станом на понеділок, 26 березня, в лікарні перебувають 13 бійців НГУ: у семи підозра на кір, у шести – на вітрянку.

“Джерело хвороби визначено – це гуртожиток у м. Ірпінь, де проживають зазначені військовослужбовці НГУ. Сама ж військова частина розташована у м. Бровари. Безпосередньо на території військової частини випадків хвороби не зафіксовано. На даний час стан здоров’я хворих нормалізувався, вони розміщені в інфекційному відділенні, небезпеки розповсюдження хвороби немає…

Локалізація хвороби: Десна – 4 особи, Київ – 3 особи, Біла Церква – 1 особа та Ольшаниця – 4 особи”, – повідомляє речник Генпрокуратури Андрій Лисенко.

Нагадаємо, спалах інфекційних хвороб був зафіксований  23 березня, про що “Український репортер” уже повідомляв. Тоді до лікарні потрапили 6 військовослужбовців з вітрянкою та ще 5 з підозрою на кір. Серед хворих – жінка на 36-му тижні вагітності.

Кір (лат. Morbilli) проявляється високою температурою, нежитем, кашлем, висипом, іноді до симптомів додаються блювання і пронос. Кір небезпечний тим, що може ускладнитися пневмонією чи викликати ураження головного мозку. Особливо небезпечний кір для вагітних. Приблизно у третини вагітних, що захворіли,  наступають передчасні пологи – це пов’язано з крововиливами у плаценту і матку. У 15% кір у перші тижні вагітності може в подальшому призвести до каліцтв плоду.

Вітрянка, або ж вітряна віспа (лат. Varicella), проявляється лихоманкою та спеціфичним вузликово-бульбашковим висипом – везикулами. Передається вітрянка повітряно-крапельним шляхом. Хворіють нею в основному діти у віці до 10 років, тому її відносять до групи “дитячих” інфекцій. Після захворювання розвивається стійкий імунітет. У дітей вітрянка зазвичай протікає набагато легше, ніж у дорослих людей. Лікування проводиться вдома і спрямоване на попередження розвитку можливих ускладнень.

Like

Рост

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *