В Гостомелі показали, як можна святкувати без “показухи”, не витрачаючи бюджетні кошти
Для мешканців Гостомеля 14 жовтня — особливий день. І не тільки тому, що в Україні на Покрову вітають захисників Вітчизни, козаків, воїнів УПА. У Гостомелі відзначають ще й День селища.
Цьогоріч іменини стали неординарною подією, адже місцева спілка учасників АТО, громадські активісти, демократично налаштовані депутати селищної ради запропонували громаді відсвяткувати публічно, у великому родинному колі, тепло, приязно, цікаво, а головне – не витрачаючи бюджетних коштів, без пропаганди “великих заслуг” мера.
Влаштували своєрідне альтернативне народне свято.
Саме за такий формат виступили голова Спілки учасників АТО Олексій Табачук, депутати селищної ради Юрій Марчук, Олег Поповичук, Анатолій Туровський, Вадим Дубас, громадські активісти Георгій Сахненко, Олена Герасименко, Інна Лісняк, Лариса Богданова та їхні однодумці.
Дійство розгорнулося на околиці Гостомеля, у військовому житловому містечку, на площі перед знаменитим підприємством “Антонов”. Місце зустрічі обрали невипадково, адже поруч дислокується частина Національної гвардії (а військовики сьогодні також є винуватцями свята).
Добре, що воїни Нацгвардії долучилися до народного гурту. Їхній майданчик було видно здалеку — бронеавтомобіль “Козак”, а також спецмашина для перевезення бійців відразу стали суперпопулярними серед дітлахів.
А неподалік, в армійському наметі, військові інструктори влаштували ще й майстер-клас із збирання-розбирання автомата. Хлопчаки навіть вишикувалися в чергу, щоб відчути себе солдатами. А дівчатка зацікавилися іншими “гуртками” – з виготовлення ляльок-мотанок, писанкарства.
На інших локаціях було не менш цікаво. Відчувалося, що тут раді кожному, що свято організували справді по-родинному, щиро. Частували дуже смачним козацьким кулішем, пригощали різними смаколиками, запрошували скуштувати і шашличок, і ковбаску…
Звичайно, головна сцена постійно привертала до себе увагу. Особливо тепло громада зустріла виступ бандуристки Інни Лісняк, місцевої активістки, яка завжди принципово відстоює справедливість та правду.
Пані Інна блискуче виконала низку українських пісень; що цікаво, вона вперше, публічно, заграла Пісню про Гостомель.
Чулося й сумне. Серце краяло тужливе… “Плине кача по Тисині…” Вшанували полеглих захисників України, серед них є і гостомельці. Уклін і шана вам, герої!
Цього дня майже не говорили про політику. Хоч раз по раз зринала тема майбутнього Гостомельської об’єднаної територіальної громади; чулося, що небайдужі громадяни зачіпають больові “точки”: як домогтися, щоб місцева влада служила справді громаді, яким чином змусити цю владу публічно звітувати про витрачання бюджетних коштів, про виділення землі?
Хто допоможе громаді поставити міцні бар’єри на шляху “тітушок”, яких керівництво селища використовує для “протискування” потрібних рішень на сесії?
Це були короткі розмови про наболіле, але з вірою у велику силу громади, яка й гори може звернути. Люди зрозуміли, що треба й надалі гуртуватися навколо реальних справ, разом виборювати правду й домагатися справедливості, створивши потужний громадський фронт на гостомельських теренах.
Леонід ФРОСЕВИЧ, Світлана КОВАЛЬОВА
Фото “Українського репортера”