В бібліотеці Центрального будинку офіцерів ЗСУ представили вишиванки воїнів (+фото)

В бібліотеці Центрального будинку офіцерів Збройних Сил України відбулася особлива подія – тут представили вишиванки воїнів.

Ще нинішньої весни, в травні, Тернопільський правовий ліцей № 2 за ініціативи другокласниці Софії Іванюк розпочав культурологічну акцію «Вишиванка – оберіг для воїна». Дівчина відправила у «подорож» містами України вишиванку свого загиблого на війні дідуся (тато дівчинки і його брат теж захищають Україну). Вишиванка має пройти всією Україною й повернутися додому, до музею «Криївка», з сердечками єднання, любові й шани Героям.

До цієї вишиванки доєдналися й вишиті сорочки з Тернополя, Кривого Рогу, Рівного, Бахмута, Чорноморська, Харкова, Кам’янського, Чернігова, Полтави, Луцька, Києва. Кожне місто прикріплює до вишиванок своєрідний символ – серце єднання.

Організатори мають на меті за допомогою вишиванки – духовного символу українців, створити своєрідний ланцюг єднання міст України, яка у жорстокій війні виборює право бути вільною і незалежною, а також висловити слова вдячності захисникам і захисницям та підтримати їхній бойовий дух.

І ось вишиванки – у Києві. У затишній залі Центрального будинку офіцерів ЗСУ зібралася команда однодумців – учасників Всеукраїнської акції «Вишиванка – оберіг для воїна» – педагоги столичної гімназії-інтернату № 13 на чолі директоркою Світланою Возненко, Кирило Стеценко – голова Київської «Просвіти», Народний артист України, композитор, скрипаль, Світлана Кас’яненко – членкиня НСПУ, Заслужений діяч естрадного мистецтва України, Тетяна Кондратенко – головна редакторка-видавчиня часопису «Я сам/а», Манана Абашидзе – журналістка грузинського медіа «Формула» та українського каналу «Я є Україна», Людмила Грабовенко – членкиня наглядової ради ГО «Федерація жінок за мир у всьому світі», Михайло Мельник – офіцер Національної гвардії України, Василь Линник, фотомитець.

Фото: Василь Линник

«Ми раді долучитися до Всеукраїнської акції «Вишиванка – оберіг для воїна», – зазначила у вступному слова ведуча заходу письменниця, педагог, членкиня Національної спілки журналістів України, заступник голови правління київської «Просвіти» Ольга Ходацька. – Сьогодні, під час війни, вишиванка – символ здоров’я, краси, щасливої долі, родової пам’яті, національної гордості, порядності, чесності, любові, святковості – набуває нових сенсів. Вишиванка – це ще й символ захисту України від московського ворога, тому вишиванку носять наші захисники і захисниці разом із військовою формою і бронежелетом.

Гімназія-інтернат № 13 додає три вишиванки – чоловічу, жіночу і дитячу, що символізує міцну українську родину, рід, народ, націю, які об’єднані спільною метою – здобути Перемогу у цій несправедливій війні з росією і відродити нашу незламну Україну».

Ведуча Ольга Ходацька.

Як саме гімназія-інтернат №13 долучилася до цієї прекрасної акції, як спрацювала ініціативна група з цього приводу і які вишиванки тут представлено розповіла директорка освітнього заходу Світлана Возненко.

І ми почули щемку історію про чоловічу вишиванку і загиблого воїна з батальйону «Лють» Максима Змаєва, про подарунок мамі на пам’ять про сина-героя. Колектив гімназії підтримує багатьох захисників з різних бригад – збирає кошти для придбання необхідного спорядження, учні роблять обереги, ляльки-мотанки. А дізнавшись, що стартувала Всеукраїнська акція «Вишиванка – оберіг для воїна», вирішили придбати чоловічу вишиту сорочку, як пам’ять про полеглого воїна Максима Змаєва, з яким гімназія підтримувала дружні стосунки. Потім цю вишиванку буде передано мамі загиблого героя.

Фото полеглого героя Максима Змаєва і вишиванка.
Фото полеглого героя Максима Змаєва і вишиванка.

Колектив гімназії представив також жіночу вишиванку. Про неї розповіла Олена Горюнова.

Війна з ворогом – це також і жіночий фронт. Нині чимало жінок захищають Україну поряд із чоловіками. Одні боронять наші рубежі, інші забезпечують міцний тил та є надійною опорою для своїх побратимів і посестер, які перебувають на передовій. Вони плетуть маскувальні сітки, створюють прихистки для переселенців, готують гарячі обіди, організовують постачання гуманітарних вантажів, доставляють карети швидкої з-за кордону, збирають кошти для війська та доглядають дітей. Це і матері, і доньки, і сестри, і бабусі. Кожна докладає зусиль у боротьбі з ворогом. І робить це так, як уміє найкраще.

Тому гімназія-інтернат № 13 долучилася до благодійної акції з білою жіночою вишиванкою, на якій зображено золоте колосся, як символ праці на своїй Богом даній землі…

Із вуст класної керівниці гімназії Людмили Сірак присутні почули і про дитячу вишиванку, яку також долучили до акції «Вишиванка як оберіг…». Мільйони українських дітей за цей час залишилися без домівки, без можливості навчатися, зрештою, без доступу до медичних послуг і навіть питної води. Сховища замінили їм дитячі кімнати, лавки метро — ліжечка, а повітряні тривоги — шкільні дзвінки. Так нещадно бойові дії відбирають дитинство в маленьких українців.

«Нехай ця маленька дитяча вишиванка символізує силу і мужність дітей війни, жагу до життя і прийдешньої Перемоги», – каже Людмила Сірак.

На фоні вишиванок лунали і спогади, і роздуми про добу лихоліття, звучали й пісні, присвячені героям, і вірші… Погодьтеся, що ці віршовані слова беруть за душу:

«…Одягніть комуфляж-вишиванку,

Хай захищена буде душа,

Як молитва, що звечора й зранку

Йде від мами за вас в Небеса.

Перемогу, що йде  в кожну хату,

Здобувають відважні серця!

Оберіг, що дала колись мати, –

Це є знак, що Вкраїна жива!».

 

Фото: «Український репортер»

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *