Уляна Супрун відреагувала на приїзд Богатирьової “тарганами”

Виконувачка обов’язки міністра охорони здоров’я України Уляна Супрун відреагувала у Фейсбуку на приїзд до Києва Раїси Богатирьової. Цитуємо з деякими скороченнями:

“Перші місяці роботи в МОЗ України мені постійно розповідали якісь історії про те, як організовувала роботу Раїса Богатирьова. Як вона ніколи не покидала свій “комплекс кабінетів міністра”, який виглядав як палац. Натомість інша частина vіністерства була в критичному стані зі старими туалетами та пошарпаними стінами.

Як усі мусили стояти струнко у коридорах, коли вона проходила поруч зі своїми охоронцями. Або ж як у неї “професійно” займалися закупівлями ліків та вакцин.

Богатирьова абсолютно не дбала про роботу МОЗ, а велика частина працівників її боялися. Власне збагачення та керування оборудками в міністерстві були її головною місією. Тут можна почитати більше про її діяльність (http://bit.ly/348tJNI), а тут про статки та маєтки, що належали сім’ї Богатирьових (http://bit.ly/32cjSoi).

20 серпня Голосіївський районний суд зобов‘язав прокуратуру Києва закрити провадження проти Богатирьової. Її підозрюють у заволодінні бюджетними коштами в особливо великих розмірах. Від слідства Богатирьова переховувалася протягом п’яти років. Але вчора вона вирішила повернутися в Україну і була затримана. Швидше за все, скоро вона вийде на волю.

Уже на посаді міністра охорони здоров‘я вона покривала схему з закупівель за кошти платників податків вакцин та туберкуліну у фірми свого сина. Антивакцинаторська кампанія, яка розпочалась в Україні, посилила сумніви у ефективності та безпечності вакцин і призвели до суттєвого спаду рівня вакцинації українців. У 2007-2012 роках Богатирьова була секретарем РНБО. Тоді вона не спромоглась поставити національну безпеку країни вище власного збагачення.

За свідченнями СБУ, у 2012-2014 роках, коли вона була на посаді міністра, понад 1 мільярд гривень було вкрадено з бюджетних коштів на ліки. Корупційні схеми Богатирьової та її поплічників призвели до значного завищення цін на лікарські засоби і медичні вироби. В той час один з найбільших із найбільших дистриб’юторів фармацевтичної продукції, постачав ліки на замовлення МОЗУ за цінами завищеними на 20-40%. http://bit.ly/342KABj

Останні три роки нашу команду і зміни постійно атакують особи, які при Богатирьовій спокійно обіймали посади головних спеціалістів МОЗ чи просто були “вхожими” до неї… Їх влаштовував статус-кво та можливість “впливати” на важливі призначення, номенклатури закупівель чи просто сидіти поруч з топ-посадовцем…

Повернення Богатирьової до України є сигналом про початок нового етапу боротьби за здоров’я та безпеку українців. Її послідовники і партнери нікуди навіть не виїздили і останні роки займались саботажем системних зміни у сфері, де вони звикли про все “домовлятися”.

Сьогодні ці ж люди намагаються повернути собі цю можливість і скористатися нею сповна…”

Цим малюнком Уляна Супрун проілюструвала свій допис.

Читайте також:

 

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *