Український інститут національної пам’яті розпочав збирати усні свідчення про Чорнобильську катастрофу

До 35-х роковин аварії на ЧАЕС Український інститут національної пам’яті розпочав формування усноісторичної тематичної колекції, присвяченої тим подіям. Колекція формується на основі записів, що проводяться працівниками інституту та приймаються на зберігання від інших установ, організацій і приватних дослідників.

26 квітня 1986 року стався вибух на 4-му енергоблоці Чорнобильської АЕС. Аварія вважається найбільшою в історії людства за час використання атомної енергії. Після аварії утворилася радіоактивна хмара, що накрила частину території України, Білорусі та Росії, окремі регіони інших європейських країн, східну частину США.

Серед історичних джерел для вивчення подій, пов’язаних із катастрофою, окремий пласт становлять розповіді очевидців. Спогади людей, які брали участь у ліквідації наслідків аварії, працівників станції, тих, хто займався евакуацією населення, евакуйованих та тих, хто повернувся жити у зону відчуження, інших постраждалих, складають розмаїту палітру усної історії Чорнобильської катастрофи. Поступово вона розширюється, вбираючи розповіді з різною оптикою та сенсовим навантаженням.

До 35-х роковин аварії Український інститут національної пам’яті розпочав формувати тематичну колекцію. Колекція складається із записів, що проводяться працівниками інституту та приймаються на зберігання. Наразі до колекції увійшли записи, здійснені фольклористкою, науковою співробітницею Державного наукового центру захисту культурної спадщини від техногенних катастроф Наталкою Лещенко. Усні свідчення зафіксовані як відео- або аудіоінтерв’ю та доповнені світлинами й документами, наданими оповідачами.

Фото: “Український репортер”.

Свідчення оприлюднені на новому онлайн-ресурсі Українського інституту національної пам’яті – архіві усної історії. Записи на платформі подані в повному обсязі. Більшість із них є тематичними, у решті інтерв’ю чорнобильська тематика представлена окремими сюжетами.

Переглянути тематичну колекцію можна за посиланням.

Український інститут національної пам’яті оголошує прийняття для зберігання та оприлюднення усноісторичних інтерв’ю про Чорнобильську катастрофу, світлин та документів до них. Консультації можна отримати за телефоном: (044) 290 25 88, (044) 253-15-63.

Електронна пошта: archive-ui@uinp.gov.ua.

Інформація Українського інституту національної пам’яті. 

Відео “Українського репортера”:

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *