Українських туристів у Криму змусять платити 50 рублів на день

Державна Дума РФ в остаточному, третьому читанні підтримала законопроект про запровадження в Росії курортного збору. Збирати новий податок з туристів почнуть з 1 травня 2018 року. Його розмір не повинен перевищувати 100 рублів з людини на добу, а в перший рік він становитиме 50 рублів. Стягувати курортний збір будуть у Криму, а також в Алтайському, Краснодарському і Ставропольському краях.

Регіони, які планують взяти участь в експерименті, мають ухвалити закони про введення збору до грудня цього року. Він розрахований на чотири роки. Потім влада вирішить, чи варто запроваджувати такий збір на всій території Росії. Раніше пропонувалося, щоб курортний збір запровадили і в містах Золотого кільця.

Платити новий податок будуть лише повнолітні, які мешкають в об’єктах розміщення більше 24 годин. Новий збір не стягуватимуть з неповнолітніх, а також туристів, що зупиняються у приватному секторі. Звільнять від нього малозабезпечених, а також інші пільгові категорії.

Виручені таким чином кошти витрачатимуть на розвиток курортів. Очікується, що лише в Криму з 2018 по 2022 рік туристичний збір принесе 16,4 млрд рублів. Експерти послідовно критикують ідею запровадження нового податку, мовляв, він лише відлякне відпочивальників від російських курортів.

Вони наголошують, що в Росії 20 млн людей живуть за межею бідності, а половина громадян мають щомісячний дохід у розмірі 20-25 тисяч рублів, тож новий податок стане для них непомірним тягарем.

Рост

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.