У Мін’юсті пояснили, як діяти, коли до пенсії не зараховують частину трудового стажу

В Україні трапляються випадки, коли під час подання документів до Пенсійного фонду до пенсії не зараховують частину трудового стажу або періоди навчання. У Міністерстві юстиції роз’яснили, як діяти у таких ситуаціях та хто має право оскаржити відмову у нарахуванні стажу.

Як зазначається, органи Пенсійного фонду України зобов’язані зараховувати для призначення пенсії період проходження навчання. Адже, згідно з пунктом “д” частини третьої статті 56 Закону України “Про пенсійне забезпечення”, до стажу роботи зараховується навчання у вищих і середніх спеціальних навчальних закладах, в училищах і на курсах з підготовки кадрів, підвищенню кваліфікації та перекваліфікації, в аспірантурі, докторантурі та клінічній ординатурі.

Проте час навчання у зазначених закладах після 1 січня 2004 року (якщо особа не працювала) не зараховується до страхового стажу, адже студенти не підлягають загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню.

Якщо ж, попри законні підстави, відповідний період навчання не записано до трудової книжки, в Мін’юсті радять звернутися до ПФУ. Зокрема, до органу Пенсійного фонду України необхідно надати копію диплому (посвідчення, свідоцтва) про здобуття відповідної освіти або уточнюючу довідку з місця навчання, яка підтвердить період навчання особи.

Однак, якщо особі надалі відмовляють у зарахуванні відповідного періоду до трудового стажу, потрібно звертатися до суду та оскаржувати дії органів ПФУ. За даними Мін’юсту, Пенсійний фонд зобов’язаний зарахувати відповідний період.

Нагадаємо, з 1 грудня в Україні на тлі підвищення прожиткового мінімуму відбулося підвищення пенсій і соціальних виплат. У результаті окремі групи пенсіонерів можуть отримати на 370 грн. більше, ніж раніше.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *