У мільйонера Василя Хмельницького та партнерів виникли труднощі з оформленням купівлі заводу “Більшовик”

Антимонопольний комітет продовжує розпочате за власною ініціативою дослідження обставин та дій учасників аукціону з продажу пакета акцій АТ «Перший київський машинобудівний завод» («Більшовик») у Києві.

Наразі очікуються відповіді на надіслані Комітетом вимоги учасникам процесу та аналізується вже отримана інформація щодо обставин аукціону, повідомляє офіційний сайт цієї установи.

Водночас АМКУ розглядав заяву про надання ТОВ «Дженерал Комерс» дозволу на придбання акцій, що забезпечить перевищення 50 % голосів у вищому органі управління АТ «ПКМЗ».

Комітет встановив, що ця заява не відповідає вимогам Положення про порядок подання та розгляду заяв про попереднє отримання дозволу АМКУ на концентрацію суб’єктів господарювання. Через невідповідність вимогам цього документу заява залишена без розгляду.

Нагадаємо, 27 жовтня 2021 року за участі трьох претендентів відбувся аукціон з продажу пакета акцій АТ «Перший київський машинобудівний завод». Стартова ціна 100 % пакета становила 1 389 017 000, 00 грн.

Як повідомляла “Економічна правда”, “власником ПКМЗ став консорціум інвесторів, серед яких – власник компанії “А-девелопмент” Олексій Баранов та компанія UDP під управлінням Андрія Іванова. Акціонером UDP також є Василь Хмельницький.

На торгах жодної ставки не зробила компанія “ДК Інвест” Степана Черновецького. Причиною такої поведінки ЕП називали можливі “закулісні домовленості” з Черновецьким, аби за “вигідну ціну” отримати частину нерухомості”.

“Український репортер” розповідав: за інформацією Фонду державного майна України, у відкритих конкурентних торгах за право власності на цей об’єкт великої приватизації боролися троє учасників – вони підвищили вартість об’єкта від стартових 1,389 млрд грн на 40 млн грн.

“Цей аукціон є реальним результатом курсу на проведення прозорої приватизації. Тепер вступають в дію умови приватизації, які гарантують захист інтересів працівників та подальший розвиток підприємства – всі заборгованості будуть погашені, а інвестиції в модернізацію активів є чіткою вимогою”, – заявив голова Фонду державного майна України Дмитро Сенниченко.

Після цього гучного аукціону у ЗМІ з’явилися дані, що начебто глава ФДМУ збирається у відставку.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *