У Львові відбувся парад собак, які захищали Україну на Донбасі (+ фото)

У Львові, в парку культури, в рамках проекту Календар війни, відбувся парад собак, які разом зі своїми господарями брали безпосередню участь в АТО/ООС.

Про це повідомляє МВС у Фейсбуку.

У міністерстві заявили, що тварини представляли свої відомства. Зокрема, були тут собаки з Державної прикордонної служби, поліції, ВСУ та Національної гвардії.

Всього в параді взяли участь 15 службових собак, які, так чи інакше, проявили себе під час виконання завдань у зоні ООС.

Нацгвардійці показали одразу 6 своїх вірних хвостатих товаришів. Дві вівчарки були з військової частини 3002, дві – 4114, а ще дві приїхали до Львова з міста Золочіва, з Навчального центру Нацгвардії.

Речниця парку культури, волонтерка та засновниця проєкту «Календар війни» розповідає, що куди б вона не приїздила в зону проведення Операції об’єднаних сил, скрізь був кіт чи пес, завжди був друг:

«І цим друзям дуже часто віддавали свою їжу. Собаки, яких ми тут бачимо – це не просто собаки. Це теж ветерани. Деякі з них попереджали про обстріли, деякі віднаходили людей під завалами, деякі знаходили зброю».

 

Гвардійська вівчарка Річард тут справжня зірка, хоча себе він таким і не відчуває. Завдяки йому у лютому 2019 року зведена кінологічна група Нацгвардії під час виконання завдань з перевірки транспортних засобів з пошуку вибухівки в зоні ООС, виявила 8 одиниць зброї, 1230 набоїв, а також 15 кілограмів вибухонебезпечних предметів. Річарда було нагороджено медаллю «За віддану службу» III ступеня.

А гвардійська вівчарка Кенді з Навчального центру НГУ стала першою собакою у Нацгвардії, яку нагородили медаллю «За віддану службу» II ступеня.

За один місяць вона двічі виявляла заборонені предмети під час огляду транспорту на блок-постах в зоні ООС. Завдяки своїй пильності Кенді першого разу виявила 300 набоїв та ствол до ПКМ, а наступного – 8 бойових гранат.

Стафордширський бультер’єр блакитного окрасу із позивним Воля народився у 2015 році у День Незалежності. Після народження одразу потрапив у надійні руки бійців 80-ї десантно-штурмової бригади.

Її власником став командир з позивним «Веселий», який лиш отямився після важкого порання під час оборони Донецького аеропорту. Разом з 6-тою хвилею мобілізації Воля потрапила на фронт.

«Воля майже 2 роки була на передовій. Вірно несла службу у Попасній, Авдіївці, Новгородському, – розповідає господар Волі. – Під Горлівкою вона потрапила на ростяжку, отримала поранення та контузію. Три тижні нічого не чула, але потім слух повернувся з новою силою і вона чула кожен шурхіт. Попереджала бійців про те, що десь з’являються небажані гості».

Тепер воля «на пенсії» і мешкає з родиною Веселого у Львові, оберігає його маленького сина.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *