У Броварах спалили авто редакції антикорупційної програми “Схеми”

В Україні принципових журналістів, які викривають корупцію, казнокрадство, намагаються залякати, помститися їм. Вночі 17 серпня покидьки спалили автомобіль відомої редакції “Схеми: корупція в деталях”.

Журналіст-розслідувач Михайло Ткач написав у Фейсбуці:

“Авто, на якому ми протягом чотирьох років знімаємо матеріали, які ви всі бачили, спалили. Останній матеріал, над яким ми працювали з важливим членом знімальної групи водієм
Борис Мазур на “Кіа черато” – це «Королі доріг». Його вже подивились майже 700 тисяч глядачів на ЮТУБі. Під час зйомок і в самому матеріалі я неодноразово наголошував, що за нашим авто і нами вели спостереження співробітники охорони президента УДО. Авто ночувало біля будинку де мешкає водій. Прослушка, підпал авто, що далі?”.

Ведуча програми “Схеми: корупція в деталях” Наталя Седлецька також повідомила про надзвичайну подію:

“Очевидці розповіли, що перед займанням автомобіля чули «хлопок». Автомобіль спершу гасили сусіди, потім пожежники. Передня частина авто вигоріла дуже швидко.
Слідчо-оперативна група, яка була на місці події, оглянувши авто, звернула увагу на матеріал на передньому лівому колесі, схожий на залишки запалювальної суміші. Поліцейські взяли матеріал на експертизу. Опитали сусідів, оформили заяву. Тепер у поліції – 24 години на визначення кваліфікації справи та внесення її до Єдиного реєстру досудових розслідувань.
З очевидних думок – десь рік тому Андрій Портнов опублікував усі персональні дані наших водіїв – їхні паспорти, номери авто, адреси проживання та погрожував редакції. У Нацполіції є навіть кримінальне провадження з цього приводу, яке, втім, не рушить з місця. А минулої п’ятниці Портнов вкотре опублікував ось таке: «маргинальное Радио Свобода – продолжаю комплекс учебно-воспитательных мер».

Але навряд чи доводиться обмежуватись лише цією версією. Цю машину дуже добре знають у широкому колі фігурантів наших матеріалів. Цей автомобіль по суті був нашим робочим інструментом, за допомогою якого ми зняли велику кількість журналістських розслідувань.
Тому для мене очевидно одне: підпал пов’язаний саме з нашою професійною журналістською діяльністю, яка комусь дуже не подобається”.

Нагадаємо, що у серпні 2020-го Михайло Ткач виявив у своїй квартирі прослуховуюче обладнання.

Фото із Фейсбук-сторінки Михайла Ткача.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *