У Дніпрі відбувся дизайнерський показ “Українські амазонки”

Днями у Дніпрі відбувся унікальний етнопоказ від українських дизайнерів. Моделями стали жінки-військові, волонтерки, військові журналістки.

Захід було організувано Міністерством інформаційної політики України спільно з Дніпровською міською радою та ГО «Всесвітній день вишиванки».

«Ми завжди повинні пам’ятати, що українські жінки разом з чоловіками і на рівні з ними бороняють свою землю від російської агресії. Вони є справжніми героїнями, але при цьому залишаються чарівними, вишуканими і самобутніми. Наш проект якраз показує їх такими», – зазначив Міністр інформаційної політики України Юрій Стець.

Дніпро стало вже третім містом, де пройшов етнопоказ «Українські Амаzонки». Серед 25 учасниць – п’ятнадцятеро саме з Дніпра.


«Наше місто зустріло першу хвилю російської агресії, стало тим форпостом, що зупинив її. Дніпро – основне місто, яке надавало волонтерську допомогу, підтримку армії. Багато людей, котрі беруть участь в операції Об’єднаних сил, є вихідцями з Дніпра», – повідомив секретар Дніпровської міської ради Олександр Санжара.


До показу влаштували експозицію етнокартин відомої родини художників – Романа та Надії Федин. У залі також можна було побачити мурали «Українські амаzонки», на яких зображено сучасних жінок-військових у костюмах з Півночі, Півдня, Заходу та Сходу України. Окрім цього, були представлені старовинні строї з колекції традиційного вбрання етногалереї «Спадок».

 


Нагадаємо, у вересні етнопоказ «Українські Амаzонки» пройшов у Львові, у травні – в Києві.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *