В Україні забороняють ловити раків

З цієї неділі, 20 серпня, в Україні набуває чинності заборона на вилов раків у кількох областях. Раків не можна буде ловити у Волинській, Миколаївській, Рівненській та Харківській областях. Заборона триватиме до кінця вересня.

Раків уже заборонено ловити у Чернівецькій, Запорізькій, Вінницькій, Київській, Хмельницькій, Луганській та Чернігівській областях.

Браконьєрам загрожує штраф – від 34 до 680 грн. Також за кожного виловленого рака доведеться заплатити ще 25,5 грн компенсації.

Нагадаємо, що з метою збереження та охорони популяції раків у період з 1 серпня по 30 вересня в Україні традиційно запроваджують заборону на вилов раків. Період початку та закінчення заборони в областях відрізняється – залежно від погодних умов.

У Державному агентстві рибного господарства пояснюють, що у цей час у раків починається линька, яка триває від кількох годин до доби. Зміцнюється панцир членистоногих ще півтора місяця. Линяють раки не у норах, а на відкритому просторі, тому в цей період вони дуже вразливі.

Після закінчення періоду заборони на вилов раків за добу одній людині дозволяється виловити не більше 30 штук. Забороняється ловити раків у темний час доби з використанням підсвітки.

Рост

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.