Генеральна прокуратура обшукує підприємства нардепа Новинського

Генеральна прокуратура України проводить обшуки на суднобудівних підприємствах у Херсоні й Миколаєві, у центральному офісі “Смарт-Холдингу”(бенефіціаром є народний депутат від “Опозиційного блоку” Вадим Новинський), а також квартирах співробітників. Про це повідомляє прес-служба холдингу.

“На верфях це вже 7-й обшук за рік. Цього разу в межах досудового слідства щодо нібито зловживання службовим становищем представниками Фонду державного майна України (ФДМУ) і Міністерства промислової політики під час внесення змін до договору купівлі-продажу акцій Чорноморського суднобудівного заводу (ЧСЗ, Миколаїв), який зараз є частиною суднобудівного субхолдингу Smart Maritime Group (SMG), а також щодо нібито умисного доведення до банкрутства ЧСЗ.

На цей момент акції заводу, зокрема ті, які були куплені на вільному ринку, перебувають під арештом за поданням Генеральної прокуратури. У центральному офісі слідчі дії проводяться щодо боргу ЧСЗ у розмірі 48 тис. грн (!)”, – йдеться у повідомленні “Смарт-Холдингу”.

Холдинг висловлює протест проти систематичних обшуків, у яких вбачає необґрунтований тиск з боку влади на опозиційного політика Вадима Новинського.

“Також ми маємо підстави вважати, що суднобудівні активи Смарт-Холдингу перебувають у зоні бізнес-інтересів конкурентів, які зараз близькі до чинної влади. За наявною інформацією, першим кроком стало накладення арешту на 82 об’єкти нерухомості, які придбані SMG на відкритих торгах у підприємства-банкрута ПрАТ “Миколаївський машинобудівний завод” (ММЗ), і зараз використовуються у виробничому процесі Миколаївської верфі.

Кримінальне провадження щодо нібито зловживань із майном і цінними паперами ММЗ, які відбулися 2009 року, заведено попри те, що в справі немає потерпілих і шкоди державним (або чиїмось) інтересам. Сьогоднішні обшуки стали наслідком заяви в Генпрокуратуру народного депутата від «Блоку Петра Порошенка (БПП) “Солідарність”, співвласника компанії “Нібулон” (зокрема займається суднобудуванням) Андрія Вадатурського. Раніше обшуки на підприємствах SMG проводилися також після звернення в ГПУ депутата БПП Оксани Білозір. Це скоординовані дії провладних депутатів”, – заявляє “Смарт-Холдинг”.

Суднобудівний бізнес “Смарт-Холдингу” об’єднує компанія Smart Maritime Group, яка управляє Чорноморським суднобудівним заводом, Херсонським суднобудівним заводом, Миколаївським машинобудівним заводом і термінальним комплексом “Очаків”.

Like

Рост

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *