Не грайтеся з Андрівським узвозом! Подивіться на Париж та Рим

Після того, як противників «чорної коробки» на Андріївському узвозі (нове приміщення театру) стали звинувачувати у дикості, необізнаності з сучасною європейською архітектурою, і взагалі називати «темнотою неосвіченою», вирішив пробігтися галопом по світу.

Кажуть, Андріївський – це наш Монмартр. Добре, почнемо з Парижа.

Ось на світлині – Монмартр. Бережуть краєвид, правда? А коли у нас наводять як приклад новаторства Ейфелеву вежу, то, по-перше, Ейфелева вежа – тонка, ажурна, а по-друге, вона ж не на Єлисейських Полях, скажімо, а взагалі на іншому березі!

Якщо на Єлисейських Полях прибічникам «коробок» не зібрати врожаю, то, може, у Лондоні пощастить? Ділові люди – що їм та архітектура? Та ні, не чіпають головних туристичних місць. Ось район Пікаділлі… Решта вулиць, таких як Стренд, – це, звичайно, теж святе. А з експериментами – будь ласка, є Сіті та другий берег Темзи.

А у Вічному місті? В Римі є, наприклад, вулиця дель Корсо (див. фото). З економікою там теж не все гаразд, тож дуже цінують туристів. Як і на Гранд-каналі у Венеції, і багатьох інших «туристичних шляхах».

Щодо Іспанії, то тут туристична Мекка – Барселона, столиця Каталонії. Ні в Готичному кварталі, ні біля шедеврів Гауді нікому не прийде в голову будувати якийсь дисонанс. Подивіться і на тамтешній Монмартр – бульвар Рамбла.

Тепер – до Центральної Європи. Поляки вважають історичну пам’ять настільки важливою справою, що відбудували вщент зруйнований центр Варшави.

А знаєте, чому Прага – чи не найгарніше місто Центральної Європи? Колись один із багатіїв збудував на Ратушній площі палац, який виступав за дозволену лінію периметра. На це йому дав дозвіл депутат – не задарма, звісно. Коли громада обурилася, вирішили за корупцію його стратити (до речі, будівля не мала жодного стилістичного відхилення – порушено було лише лінію периметра!). Після чого протягом кількох століть ні в кого вже не виникало бажання «гратися» з прийнятими канонами містобудування. Аж до комуністів.

Київ має бути європейською столицею. Багато достойних людей залишаються тут, зокрема, ще і заради краєвидів неймовірної краси. Ми вже докотилися до того, що імпортуємо яблука, а тепер хочемо залишитися і без власних туристичних об’єктів, щоб треба було їздити кудись, аби подивитися на красу?

Як казав відомий поет про відомого архітектора, «у Корбюзьє з Люфтваффе спільним є те, що обоє попрацювали від усієї душі над сучасним обличчям Європи». Невже авторам таких «коробок» сподобається, якщо їх порівняють із бомбардувальниками?

Сергій ВАКАРІН, голова правління UkraineIS

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *