Транспортна революція в Естонії. Урок європейськості для Гройсмана, Омеляна і Кличка

Поки столична влада продовжує запевняти киян, що без подвійного підвищення цін на квитки автобуси-трамваї-тролейбуси взагалі перестали б ходити, Естонія – першою в Європі –запровадила безплатний проїзд у громадському транспорті.

 

Революційне нововведення діє в 11 з 15 регіонів країни, передає РБК-Україна (у Таллінні комунальний транспорт став безплатним ще в 2013 році – але тільки для жителів міста).

 

Проект фінансується з державного бюджету. Влада країни розраховує, що ця ініціатива заохотить громадян менше користуватися власними автомобілями, а отже сприятиме захисту довкілля.

“Ми повинні знайти можливості переконати людей використовувати більш екологічні види пересування”, – зазначає міністр економіки та інфраструктури Естонії Кадрі Сімсон.

Кадрі Сімсон. Фото televeeb.ohtuleht.ee

Важливо, що на відміну від столиці громадським транспортом в 11 повітах, у яких скасували плату за проїзд, можуть користуватися всі, незалежно від місця реєстрації, в тому числі туристи.

 

Ця ситуація дуже дохідливо показує, що між уявленнями українських чиновників про абстрактну “європу”, до якої вони гуртом нас ведуть, та справжньою сучасною Європою – нездоланна прірва. 

Like

Serg

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *