Тернопільські медики виходили дівчинку вагою 540 грамів. Вони боролися за життя крихітки 67 днів
В Тернопільському обласному перинатальному центрі «Матері і дитини» виходили немовля з екстремально низькою вагою. Дівчинка, яку назвали Анею, народилася передчасно і важила 540 грамів. За її життя лікарі та медсестри боролися 67 днів.
За словами медиків, вагітна жінка народжувала на терміні вагітності 26-27 тижнів, – передає сайт «Файне місто». В такому періоді дитина вже сформована, однак недостатньо розвинуті усі органи. Немовля народилося з вагою 540 грамів. Її одразу перевели в палату інтенсивної терапії і переклали до спеціального кювеза, аби підтримувати її життєві показники. В перинатальному центрі дитина перебувала понад 2 місяці.
«Термін вагітності, при якій було розроджено цю маму, складав 26-27 тижнів, дитинка була народжена недоношеною. Тому велика праця і зусилля були прикладені неонатологами, які 67 днів працювали над тим, щоб дитина з 540 грамів на сьогодні мала 1 кг 600 г, і ми далі могли переводити її на наступні етапи догляду», – розповідає генеральний директор обласного перинатального центру «Мати і дитина» Віктор Овчарук.
За понад два місці дитина втричі прибавила у своїй вазі. За недоношеною дівчинкою був цілодобовий нагляд лікарів. Також медики разом з батьками застосували нові методи виходжування немовлят з низькою вагою – це метод «кенгуру».
Сьогодні, 1 вересня, Аню з перинатального центру перевели в Тернопільську обласну дитячу лікарню, де вона залишатиметься під наглядом лікарів.
«Ми переводимо на наступний етап лікування нашу вихованицю, нашу маленьку красуню Анічку. Довгих 67 днів ввесь наш колектив боровся за якість життя цього малюка. Батьки нам допомагали, приходили щодня по декілька разів. Вони брали участь у догляді, у годуванні, мама з татом разом виходжували методом «кенгуру». І ми раді цьому, що ще одній сім’ї подарували щастя материнства», – каже завідувачка відділення інтенсивної терапії новонароджених КНП «Тернопільський обласний клінічний перинатальний центр «Мати і дитина» Тернопільської обласної ради» Неля Скубенко.
Медики перинатального центру розповідають, що кожного року на Тернопільщині народжується близько 30 дітей з екстремально низькою масою до одного кілограма.